מוחמד מואייד אל עלאמי, נהרג היום בחברון

מצ"ח פתחה בחקירת מות ילד פלסטיני מאש צה"ל בחברון

נבדקת טענה כי מוחמד מואייד אל-עלאמי נורה מאש צה"ל בעת נוהל מעצר חשוד. מצה"ל נמסר כי האירוע מתוחקר ונסיבותיו נבדקות על ידי הדרגים הפיקודיים. בסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית
איתי בלומנטל
28 ביולי 2021
20:46
עודכן ב 23:38

דובר צה"ל הודיע הלילה (רביעי) כי מצ"ח פתחה בחקירת מות ילד פלסטיני, מוחמד מואייד אל עלאמי בן 11, היום בחברון. על פי ההודעה כוח צה"ל זיהה כמה חשודים שיצאו מכלי רכב סמוך לעמדה צבאית בכניסה לכפר בית אומר שבגוש עציון. החיילים צפו בחשודים ונראה כי הם חופרים בקרקע. לאחר כמה דקות עזבו את המקום ברכבם.

הכוח ניגש לבדיקת האזור וזיהה שתי שקיות, כשבאחת מהן נמצאה גופת תינוק בן יומו. זמן קצר לאחר מכן, הבחין הכוח ברכב שנוסע בקרבת מקום, וסבר שמדובר באותו כלי רכב בו נסעו החשודים. הלוחמים החלו בנוהל מעצר חשוד, שכלל קריאות וירי באוויר. לאחר שהרכב לא עצר את נסיעתו, אחד הלוחמים ירה לעבר גלגלי הרכב כדי לגרום לעצירה בנסיעתו.

מצה"ל נמסר כי נבדקת טענה כי ילד פלסטיני נהרג כתוצאה מהירי. האירוע מתוחקר ונסיבותיו נבדקות על ידי הדרגים הפיקודיים. עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית.

מוקדם יותר דיווחה הטלוויזיה הפלסטינית כי הילד נהרג מאש צה"ל בעימותים בבית אומר. על פי הדיווחים הוא נורה בגבו כשהיה ברכב ונפצע קשה. כעבור כמה שעות נקבע מותו. 

מוחמד מואייד אל עלאמי