מתי כספי
צילום: גלעד אבידן

"לא אשתף פעולה עם דיקטטורה": מתי כספי ביטל את הופעותיו בארץ

הזמר והיוצר הודיע שלא יופיע תחת מגבלות קורונה, שימנעו מחלק ממעריציו להגיע – "לא תהיה איפה ואיפה. גופינו ברשותינו ולא ברשות העריצים"
שני נחשוני
28 ביולי 2021
17:41

הזמר והיוצר מתי כספי הודיע היום (רביעי) שהחליט לבטל את סיבוב הופעותיו בארץ בשל מגבלות הקורונה. כספי, ששוהה עם משפחתו בתקופה האחרונה באיטליה, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לא אשתף פעולה עם דיקטטורה או פשיזם". 

הפוסט שפרסם מתי כספי

"בעקבות החזרת ההגבלות, על מנת שהשקר והמרמה ימשיכו לעד, נאלצתי לבטל את בואי", סיפר למעריציו. "כבר הצהרתי בעבר שלא אופיע אם תהיינה הגבלות שלא יאפשרו לחלק מהקהל שלי לבוא להופעותיי. אני מעדיף לאכזב את עצמי ולא להופיע, מאשר לאכזב אפילו שני אנשים שירצו לבוא להופעותי ולא יתאפשר להם כי לא התחסנו". 

היוצר הבהיר שיופיע בארץ רק כשיוסרו כל ההגבלות ויתאפשר גם ללא מחוסנים להגיע להופעותיו. "או כולם או אף אחד", הוא כתב. "לא תהיה איפה ואיפה. גופינו ברשותינו ולא ברשות העריצים. נקווה לזמנים טובים יותר". עוד הודיע כספי שרוכשי הכרטיסים יקבלו החזר כספי מלא. 

הלילה בחצות אמור להיכנס לתוקפו התו הירוק, שיטיל הגבלות על התקהלות של יותר מ-100 בני אדם – ולכן ישפיע גם על הופעות. לפי הגבלות התו, הכניסה לאירועים אלה תתאפשר למחוסנים ולמציגי בדיקת קורונה שלילית בלבד. 

באוקטובר 2020 הודיע כספי למעריציו על ההחלטה לעזוב את ישראל לתקופה. הוא כתב אז בעמוד הפייסבוק שלו: "בשל המצב העגום שממשלת ישראל יצרה כלפי אזרחיה וכלפי התרבות, בחרנו אני ומשפחתי להתנתק למען בריאותינו הנפשית. לקחתי פסק זמן מכל התוהו ובוהו בתקווה שהמצב יתהפך ויחזור למצבו הקודם הנורמאלי והשגרה תחזור להיות כבימים עברו".