מוחמד אל-עלאמי

"7 שנים חיכיתי לילד": אביו של הפלסטיני בן ה-11 שנהרג בריאיון לכאן חדשות

בכפר בית אומר בגוש עציון נקבר היום הילד מוחמד אל-עלאמי בן ה-11, שנורה למוות אתמול ככל הנראה בידי חיילי צה"ל, בעת שהיה ברכב המשפחה • מצ"ח פתחה בחקירת המקרה החריג - מדובר כפי הנראה בטעות בזיהוי
עומרי חיים
29 ביולי 2021
21:15

הירי בילד הפלסטיני בן ה-11: בכפר בית אומר בגוש עציון נקבר היום (חמישי) מוחמד אל-עלאמי, שנורה למוות אתמול ככל הנראה בידי חיילי צה"ל, בעת שהיה ברכב המשפחה. אביו של הילד, מואייד, סיפר לכתב כאן חדשות כי הוא ואשתו ניסו במשך שבע שנים להביא את מוחמד: "שילמתי כל מה שיש לי, נכנסתי לחובות בשבילו".

צפו בכתבה

בתוך כך, מקורות פלסטינים דיווחו היום שפלסטיני בן 20 מת מירי צה"ל בעימותים בבית אומר. העימותים התפתחו בעקבות הלווייתו של מוחמד. צה"ל הודיע אמש שמצ"ח פתחה בחקירת המקרה, ותבדוק את הטענה שהוא נהרג מאש צה"ל.

גורם צבאי הסביר היום כי במהלך הפרת סדר אלימה שהתקיימה בזמן ההלוויה, ירו חיילי צה"ל ירי אמצעי לפיזור הפגנות וירי חי לאוויר. זאת לאחר שכ-200 פלסטינים השליכו אבנים לעבר הכוחות שפעלו באזור.

נורה בעת שהיה ברכב המשפחה. מוחמד מואייד אל-עלאמי

על פי הודעת צה"ל, כוח זיהה כמה חשודים שיצאו מכלי רכב סמוך לעמדה צבאית בכניסה לכפר בית אומר. החיילים צפו בחשודים ונראה כי הם חופרים בקרקע. לאחר כמה דקות עזבו את המקום ברכבם. הכוח ניגש לבדיקת האזור וזיהה שתי שקיות, כשבאחת מהן נמצאה גופת תינוק בן יומו. 

זמן קצר לאחר מכן, הבחין הכוח ברכב שנוסע בקרבת מקום, וסבר שמדובר באותו כלי רכב בו נסעו החשודים. הלוחמים החלו בנוהל מעצר חשוד, שכלל קריאות וירי באוויר. לאחר שהרכב לא עצר את נסיעתו, אחד הלוחמים ירה לעבר גלגלי הרכב כדי לגרום לעצירה בנסיעתו. כאמור, מצ"ח בודקת אם הילד נהרג מהירי ומתקיים תחקיר שיוצג לרמטכ"ל.