בנט והרצוג
צילום: חיים צח, לע"מ

הנשיא הרצוג ורעייתו חוסנו במנה שלישית נגד קורונה

רה"מ בנט התייצב לצידו: "מתנהלים באחריות, זו לא הייתה החלטה פוליטית" • נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה ביזבזה זמן יקר, כולם חייבים להתחסן"
כתבי כאן חדשות
30 ביולי 2021
10:27
עודכן ב 13:09

המבצע לחיסון בני 60 ומעלה במנה שלישית של חיסון פייזר לקורונה יצא הבוקר (שישי) לדרך. הנשיא יצחק הרצוג ורעייתו מיכל התחסנו בבית החולים שיבא תל השומר באירוע חגיגי ולעיני המצלמות. ראש הממשלה נפתלי בנט נכח במעמד, אבל לא התחסן בעצמו כיוון שאינו זכאי לכך בשלב זה.

הנשיא הרצוג אמר לפני שהתחסן: "מברך את ראש הממשלה ואת הממשלה על ההחלטה האמיצה הזאת. יש לנו ראש ממשלה צעיר אז חיפשו מועמד לחיסון ראשון". עוד הוסיף: "הצעד שאנחנו עושים כאן היום הוא צעד חשוב מאוד למען הסולידריות החברתית במדינת ישראל. גאה בכך שאנחנו המדינה הראשונה שתחסן בחיסון השלישי". לבסוף קרא גם לאלה שעדיין מתלבטים לעודד את סביבתם להתחסן בחיסון השלישי. 

בנט אמר באירוע להשקת מבצע החיסונים: "אנחנו יוצאים לדרך. אנחנו יוצאים למבצע החיסונים כדי לשמור על המבוגרים במדינת ישראל. מהיום יש מצווה חדשה: ׳חסן את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיהם". במענה לשאלת כאן חדשות אמר בנט כי ההחלטה לחסן במנה שלישית, לא הייתה פוליטית. 

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ורעייתו שרה התחסנו במנה שלישית גם כן. נתניהו אמר עם קבלת החיסון: "הממשלה ביזבזה זמן יקר, עכשיו כולם חייבים להתחסן. פעם שלישית גלידה". 

מבוטחי קופת החולים "מכבי" יכולים גם הם להתחסן מהבוקר, וביום ראשון יצטרפו אליהם מבוטחי יתר קופות החולים. גם ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש, קיבל את החיסון השלישי הבוקר. 

משרד הבריאות פרסם היום את קבוצות האוכלוסייה שיוכלו לקבל את מנת החיסון השלישית, ביניהן אזרחים מגיל 60 שחוסנו בשתי מנות ודיירים בבתי חולים גריאטריים – שעברו חמישה חודשים מקבלת המנה השנייה, ומדוכאי חיסון מגיל 18. בשלב זה לא יחוסנו מחלימים במנה שלישית.  

יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר זאב פלדמן, קרא למנכ"ל משרד הבריאות לחסן בהקדם במנה שלישית את הצוותים הרפואיים שנמצאים במגע עם חולי קורונה – גם אם אינם בקבוצת הגיל שעבורה אושר החיסון. פלדמן פנה לפרופסור נחמן אש במכתב וציין כי 481 אנשי צוות נעדרים מהעבודה נכון להיום בעקבות חשיפה לנגיף. 

אתמול בערב מסר משרד הבריאות כי זן הדלתא העלה פי שישה את הסיכון שמבוגרים מחוסנים הנדבקים בו יפתחו מחלה קשה - משלושה אחוזים בחודש אפריל ל-19 אחוז החודש. אמש קרא רה"מ בנט לכלל האוכלוסיה המבוגרת לצאת להתחסן. בהצהרה בקריה בתל אביב אמר כי "חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב המגפה". שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר כי דחייה נוספת של המנה השלישית עלולה הייתה לגבות מחיר כבד בחיי אדם.

סקר כאן חדשות: כמה מתכוונים להתחסן במנה השלישית?

עוד הוסיף שר הבריאות: "קיבלנו החלטה אסטרטגית ברורה - לעשות הכול כדי להשאיר את המשק פתוח. אנחנו רואים בפתיחת שנת הלימודים כסדרה יעד אסטרטגי. נעשה כל שניתן כדי שמערכת החינוך בכל הארץ תפתח ותתפקד באופן מלא". 

בהכנת הידיעה השתתפו איתי שיקמן, יערה שפירא, אוריה אלקיים ודקלה אהרן-שפרן