-

משרד הבריאות: מספר החולים קשה עלה ל-167

מספר המאומתים נותר יציב ועומד על 2,150 • החל מהבוקר: בני 60 ומעלה יוכלו לקבל מנת חיסון נוספת. הנשיא יצחק הרצוג יתחסן בשידור חי
דקלה אהרן שפרן
30 ביולי 2021
09:55

2,150 חולי קורונה חדשים אותרות אתמול (חמישי) בישראל, כך לפי נתוני משרד הבריאות שמתפרסמים הבוקר. מספר החולים במצב קשה ממשיך לעלות, ועומד כעת על 167. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2.37%. 

מבצע מתן מנת החיסון השלישית לאוכלוסייה המבוגרת יצא היום לדרך. ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע אתמול על תחילת המבצע לבני 60 ומעלה וישיק אותו היום, כשהראשון להתחסן צפוי להיות לא אחר מאשר הנשיא יצחק הרצוג שיתחסן בשידור חי. גם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הודיע כי הוא ורעייתו שרה יקבלו את מנת החיסון השלישית בבית החולים שיבא היום בצהריים. 

משרד הבריאות פרסם היום את קבוצות האוכלוסייה שיוכלו לקבל את מנת החיסון השלישית, ביניהם אזרחים בני 50 ומעלה, דיירי בתי אבות, ומדוכאי חיסון בני 18 ומעלה שעברו לפחות 5 חודשים מאז שחוסנו במנה שנייה.

ראש הממשלה נפתלי בנט קרא אמש לכלל האוכלוסיה המבוגרת לצאת להתחסן. בהצהרה בקריה בתל אביב אמר בנט כי "חייבים שקצב ההתחסנות ינצח את קצב המגפה". שר הבריאות הורוביץ הוסיף כי דחייה נוספת של המנה השלישית עלולה הייתה לגבות מחיר כבד בחיי אדם.

 סגנית מנהלת מחלקת הקורונה בבית החולים שיבא ד"ר גילת שנהב אמרה הבוקר אמרה הבוקר כי אין חשש לבטיחות החיסון השלישי. בריאיון עם דב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה שנהב: "משוכנעת שאם תיקח חיסון שלישי לא תגרום לעצמך נזק. מבחינת הבטיחות אני לא מתלבטת". עם זאת, אמרה כי עדיין לא הוכח עד כמה מסייע החיסון השלישי ביעילות נגד הנגיף.