אימלדה סטונטון בתפקיד המלכה אליזבת
צילום: נטפליקס

תחי המלכה: הצצה ראשונה לעונה החדשה של "הכתר"

רשת הסטרימינג נטפליקס שחררה תמונה ראשונה מסט צילומי העונה החמישית של הסדרה המצליחה. בתמונה נראית אימלדה סטונטון בדמות המלכה אליזבת. הצילומים החלו בבריטניה לפני שישה שבועות תחת הגבלות קפדניות. "הכתר" צפויה לשוב למסך הקטן רק בשנת 2022
אלון פרוכטר
31 ביולי 2021
08:02

רשת הסטרימינג "נטפליקס" שחררה הלילה (שישי) תמונה ראשונה מסט צילומי העונה החמישית של הסדרה המצליחה "הכתר", שישה שבועות לאחר שהחלו בבריטניה תחת הגבלות קפדניות. בתמונה נראית לראשונה השחקנית אימלדה סטונטון שתגלם בשתי העונות הקרובות את דמותה של המלכה אליזבת השנייה.

אימלדה סטונטון בתפקיד המלכה אליזבת, מתוך צילומי "הכתר" (צילום: נטפליקס)

סטונטון, מחליפה בתפקיד את זוכת האוסקר אוליביה קולמן ("המועדפת") שגילמה את תפקיד המלכה בעונות 3 ו-4 בסדרה. בשתי העונות הראשונות גילמה את המלכה קלייר פוי, שזכתה על התפקיד בפרס האמי לשחקנית הראשית הטובה ביותר בסדרת דרמה.

העונה הקרובה תתמקד בתחנות המרכזיות שעבר בית המלוכה הבריטי בראשית שנות ה-90. בין היתר תעסוק הסדרה בריאיון החושפני שהעניקה הנסיכה דיאנה בשנת 1995 בתוכנית "פנורמה" של ה-BBC, בו חשפה את הרומן שקיים בעלה הנסיך צ'ארלס מחוץ לנישואים, היחס העוין שקיבלה מהמלכה, הדיכאון הקשה שחוותה לאחר הלידות, הפרעות האכילה וניסיונות ההתאבדות עמן התמודדה.

מלבד סטונטון, לוהק לסדרה צוות שחקנים חדש. לסלי מאנוויל תגלם את הנסיכה מרגרט, ג'ונתן פרייס ("משחקי הכס") יגלם את הנסיך פיליפ, אליזבת דביקי ("טנט") תגלם את הנסיכה דיאנה ודומיניק ווסט ("הסמויה", "הרומן") יגלם את תפקיד הנסיך צ'ארלס.

סטונטון, בת 65, הייתה מועמדת בעבר לפרס האוסקר על תפקידה בסרט "וירה דרייק". היא גילמה את דמותה של דולורס אמברידג' בסדרת סרטי "הארי פוטר" והשתתפה בסרטים רבים, בהם "על תבונה ורגישות" ו"שייקספיר מאוהב". העונה החמישית של "הכתר" צפויה לעלות בנטפליקס במהלך 2022.