בית החולים תל השומר, אתמול
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

מספר חולי הקורונה במצב קשה - 201, עלייה במונשמים

שיעור הבדיקות החיוביות - 2.49%, מספר הנפטרים עלה ל-6,473 • המשנה למנכ"ל בית החולים "שיבא" לכאן רשת ב: טוב שישראל לא המתינה לאישור ה-FDA למתן מנת חיסון השלישית, בנו הדרך דוחקת
מערכת כאן חדשות
31 ביולי 2021
20:58

משרד הבריאות פרסם הערב (שבת) כי מספר החולים בקורונה במצב קשה עלה ל-201. מספר המונשמים עלה אף הוא ועומד כעת על 31 בני אדם. אתמול אובחנו עם הנגיף 2,435 בני אדם מתוך כמעט מאה אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות - 2.49%. מניין המתים עלה ל-6,473, שלושה חולים נפטרו היום.

המשנה למנכ"ל בית החולים "שיבא" בתל השומר, פרופ' ארנון אפק אמר הבוקר (שבת) כי טוב שישראל לא המתינה לאישור של מנהל המזון והתרופות האמריקני למתן מנת חיסון שלישית מפני הנגיף. בריאיון לתוכנית "יומן השבוע" אמר פרופ' אפק לשלום קיטל כי למנהל האמריקני לא אצה הדרך לאשר את הדבר, ולכן לא היה צריך לחכות. הוא הדגיש כי שלא כמו אצל האמריקנים - "בנו הדרך דוחקת".

"אין מה להסתכל על העולם - העולם מסתכל עלינו", הדגיש פרופ' אפק, שהיה מנכ"ל משרד הבריאות. הוא הוסיף כי זן דלתא של הנגיף משנה את תמונת המצב, אבל בהמשך צפויים עוד זנים, ולכן יהיו חיסון רביעי, חמישי ושישי. לדברי פרופ' אפק, כמו בהתגוננות מפני שפעת, מדי שנה בשנה נתחסן מפני קורונה. המשנה למנכ"ל "שיבא" תמך חד משמעית בחיסון תלמידים בבתי הספר, והדגיש כי חשוב לחנך לסולידריות חברתית.

אמש אמר גורם במערכת הבריאות לכאן חדשות כי צפויה החמרה במגבלות "התו הירוק" בזמן הקרוב. הגורם הסביר כי המגבלות שהושתו שלשום "רכות" מדי, ונכנסו לתוקף בשלב מאוחר מן הנדרש. לדבריו, הואיל והתו הירוק הקיים אינו מחייב ילדים בני פחות מ-12, והוא בתוקף רק במתחמים שבהם שוהים 100 בני אדם ויותר, השפעתו לא צפויה להביא לשינוי במגמת העלייה בתחלואת הקורונה.