בית כנסת בני ברק הושחט
ליכוד בני ברק

"מזכיר ימים אפלים": צלבי קרס רוססו בבתי כנסת בבני ברק

באזור הושלכו גם תמונותיה של שירה בנקי, שנרצחה במצעד הגאווה לפני 6 שנים. ח"כ יעקב אשר: "פרי ביאושים של הסתה מתמשכת ונטולת רסן" • המשטרה פתחה בחקירה • בנט גינה: "מעשה חמור של שנאה והסתה"
עקיבא ווייס ואיתי שיקמן
31 ביולי 2021
22:08
עודכן ב 10:13

צלבי קרס רוססו בבתי כנסת בעיר בני ברק. את הדברים פרסמה הערב (שבת) סיעת הליכוד בעיר. בנוסף, הושלכו בכניסה של בית הכנסת "ישראל הצעיר" תמונותיה של שירה בנקי, שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים לפני שש שנים. המשטרה פתחה בחקירה. ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב: "מעשה חמור של שנאה והסתה. לא נעבור על כך בשתיקה".

חבר הכנסת יעקב אשר מסיעת יהדות התורה אמר: "ההשתוללות הבריונית השבת היא פרי באושים של הסתה מתמשכת ונטולת רסן נגד כל דבר שריח של יהדות וחרדים נודף ממנו". הוא ציין כי הוא מקווה להעביר בהקדם את תיקון חוק הגזענות "כדי שהמסיתים יבואו על עונשם ותיווצר הרתעה אפקטיבית".

יו"ר סיעת הליכוד בעיריית בני ברק, יעקב וידר, מסר: "אנחנו רואים בחומרה רבה את האירוע. ריסוס של צלבי קרס על בית הכנסת הציוני בעיר מזכיר ימים אפלים מאוד בהיסטוריה של העם היהודי ואסור בשום אופן לעבור לסדר היום במקרה כזה. אני מצפה ממשטרת ישראל לטיפול מהיר ונחוש כדי שהאחראים לאירוע יתפסו במהרה ויטופלו במלוא חומרת הדין".