הקטטה במלון, אתמול

הוארך מעצרם של חמישה מהחשודים במעורבות בקטטה במלון בירושלים

העצורים מהתגרה האלימה במלון "הרברט סמואל" בבירה הובאו בפני שופט - שלושה מהם שוחררו לביתם. עובדים במלון סיפרו לכאן חדשות שוויכוח על אוכל ושירות התפתח לעימות, ונצעק לעברם: "אני אהרוג את הערבי הבן זונה הזה"
סולימאן מסוודה
01 באוגוסט 2021
16:38

הקטטה במלון בירושלים: היום (ראשון) התקיים בבית משפט השלום בירושלים דיון בהארכת מעצרם של שמונת החשודים באירוע האלים במלון הרברט סמואל. בית המשפט הורה להאריך את מעצרם של חמישה מהם בשלושה ימים. שלושה אחרים שוחררו בתנאים מגבילים.

כמה מעובדי מלון  סיפרו היום לכאן חדשות על הסכסכוך עם האורחים שהוביל לחילופי המהלומות אתמול. "כמה אורחים התווכחו איתנו כשהיינו במשמרת על ענייני אוכל ושירות ופתאום החלו לצעוק עלינו. צעקתי עליו בחזרה ואז הוא קילל אותי 'אני אהרוג הערבי הבן זונה הזה'", סיפר אחד העובדים, שטען שהוא וחבריו הותקפו. 

לדברי העובד, לאורח "הצטרפו עוד אורחים שהחלו להתגרות בעובדים ואז שני הצדדים החלו בזריקת חפצים זה על זה". עובד אחר, שאושפז בבית החולים לאחר שנפצע בפניו, אמר: "אני זוכר שהיה ויכוח בינינו והדבר האחרון שאני זוכר זה שקיבלתי חפץ לפנים ואיבדתי הכרה". 

מצד שני, עד ראייה שהיה במקום אמר כי אחד העובדים הערבים איים על אישה שנכחה במקום. לטענתו, "הוא אחז בסכין מטבח תוך כדי שהוא מדבר לא יפה לאישה". בעלי המלון סירבו להתייחס ומסרו כי העניין נמצא כעת בחקירת המשטרה. בדיון הארכת המעצר אמר נציג המשטרה כי ויכוח פרץ בין שני אורחים, שהגיעו לבית המלון כדי לחגוג שבת חתן, לבין עובדי המלון על שעות פתיחת חדר האוכל. לפי נציג המשטרה, אחד האורחים אף אחז בסכין ואיים על העובדים הערבים.