תמונות שהועלו לרשת בימים האחרונים
צילום: מתוך אינסטגרם

חיילים נגד מס על שתייה מתוקה: "אל תגעו לנו בזירו"

חיילים בשירות סדיר מעלים בימים האחרונים סרטונים ותמונות ובהם קריאה להחריג את משרתי הצבא מהמס המתוכנן על שתייה מתוקה. לפי מסמך שהגיש משרד האוצר, בתקציב הבא מתוכנן מס של 1.3 שקלים לכל ליטר משקה ממותק
רועי שרון
01 באוגוסט 2021
18:14

"אל תתן לנו לקרוע את הכיס": חיילים בצה"ל פתחו בקמפיין רשת במטרה להחריג את משרתי החובה מהמס המתוכנן בחוק ההסדרים על שתייה ממותקת. בצעד חריג העלו חיילים רבים, רובם לוחמים ולוחמות, סרטונים באינסטגרם ובטיקטוק שבהם הם קוראים לשר האוצר ליברמן להחריג את צה"ל מהמיסוי.

לוחמת בגדוד קרקל, שמחזיקה בחשבון עם אלפי עוקבים, כתבה: ״אני חוזרת מהשטח לפלוגה ורק חושבת על הזירו. במילא קשה עם המשכורת הצבאית, אז להכפיל לנו את המחיר פי שניים? תעזבו לי את הזירו״. כמה חיילים יצרו קליפ ושרו - "זה לא כזה בריא, כי מה בריא כבר בצבא, זה מעביר לי את הרגע, תן שנייה להירגע". 

במסמך שהגיש משרד האוצר לקראת תקציב המדינה הקרוב, נכתב שעל משקאות שבהם יותר מחמישה גרם סוכר ל-100 מיליליטר משקה, יוטל מס של 1.3 שקל לליטר. על ליטר תרכיז להכנת משקה כזה יוטל מס של 7.8 שקלים, באוצר מעריכים שהצעד יכניס לקופת המדינה 300 מיליון שקלים בשנה. יש לציין, שלמרות שרבים מהפוסטים של החיילים עוסקים במס על חטיפים וממתקים - לא מתוכנן מס שכזה.