עוד יום - חיזרים
צילום: אי-פי

החיפוש אחר הלא נודע | עוד יום

שלוש התפתחויות מעניינות היו החודש בנוגע לאיתור אותות חיים שמקורם מחוץ לכדור הארץ. אורן אהרוני מארח את בר חיון מסוכנות החלל הישראלית בניסיון להבין: למה זה קרה דווקא החודש? מה בדיוק מחפשים? והאם נהיה עדים בקרוב למפגשים מהסוג השלישי?
אורן אהרוני
05 באוגוסט 2021
07:57

יש שאלה ששתי התשובות האפשריות שלה מפחידות באותה מידה - האם אנחנו לבד? האם המין האנושי הוא יחיד ומיוחד במינו בכל מרחבי החלל? או שאנחנו עוד אבק סתמי ויש כמו כדור הארץ עוד מיליארדי כוכבים עם אנשים שקמים בבוקר יוצאים החוצה ושואלים מתי יגמר החום הזה?

האזינו לפרק נוסף בהסכת "עוד יום"

הפעם אנחנו בפרק מיוחד שאולי נשמע לכם אזוטרי ולא אקטואלי. אבל בחודש האחרון קרו שלושה דברים מאוד מעניינים שמנסים לענות בדיוק על השאלה הזאת. ננסה "להעיף לכם את המוח" בהקשר הזה עם בר חיון, מנהל ועורך האתר של סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה.

כאמור בחודש האחרון קרו שלושה אירועים שקשורים לחיפוש הבלתי נגמר אחר יצורים תבוניים. ראשית, דוח שהגיש הפנטגון לקונגרס האמריקני סקר יותר מ-140 תופעות חריגות שנקלטו במכ"מים ובתצפיות מאז שנת 2004. בדוח נקבע שלרבות מהתופעות אין הסבר חד-משמעי, אך לא מייחסים אותן לחייזרים.

לפני שבועיים נאס"א הכריזה על מימון מחקר לזיהוי מבני על. ואם זה לא מספיק, בשבוע שעבר הכריז פרופ' אבי לייב, שמכהן כראש המחלקה לאסטרונומיה באוניברסיטת הרווארד, על "פרויקט גלילאו" שמטרתו לחפש חייזרים גם בכדור הארץ.

אז למה כל זה קרה דווקא החודש? מה בדיוק הם מחפשים? והאם נהיה עדים בקרוב למפגשים מהסוג השלישי? כל הפרטים והתשובות בפרק נוסף בהסכת "עוד יום" של כאן חדשות.