רודיטי
צילום: סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל

"כיוונתי לשמינייה - סיימתי רביעי": ריאיון עם השחיין מתן רודיטי

השחיין הישראלי בכלל לא מאוכזב מהמיקום שלו במשחה ה-10 קילומטרים - מקום אחד ממדליה היסטורית. ככה זה שבמשחה הצליח לשבור את הציפיות של עצמו
ליאן וילדאו
05 באוגוסט 2021
16:30

אחרי ההישג הגדול במשחה המים הפתוחים לעשרה קילומטרים, התראיין היום (חמישי) מתן רודיטי לכאן רשת ב והודה שמדובר בהישג שהפתיע לטובה גם אותו עצמו. "כיוונתי לשמינייה הראשונה והגעתי למקום הרביעי - זה הישג אדיר, בלתי נתפס", אמר בריאיון לליאן וילדאו בתוכנית "כאן ספורט" בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון עם מתן רודיטי

למרות שסיים את המשחה מרוחק מקום אחד בלבד ממדליה היסטורית לשחיין ישראלי, רודיטי לא חש מאוכזב. "המקום הרביעי פחות מעצבן כי אני כיוונתי להגיע בסוף השמינייה. וזה מקום מצוין בשבילי אני מאוד שמח בשבילו. זה הכי טוב שיכולתי להשיג", אמר. 

צילום: אי-פי

לדבריו, חשש תחילה מהמשחה שהתקיים במים חמימים, ולא במים קרים כמו שהוא מעדיף. אולם לדבריו, הצליח לגשר על הפער: "תקופת האימונים הייתה מאוד טובה. עשינו התאמות למים חמים ותרגלנו שתייה מרובה כדי למנוע מקרי התייבשות". 

צילום: גטי אימג'ס

ומה המטרות הבאות? רודיטי מתכנן להרחיב את מנעד התחרויות שלו גם למשחים למרחקים ארוכים בבריכת השחייה הסגורה. את המהירות בה חתר במים הפתוחים הוא מקווה להביא בתחרויות עתידיות גם למקצי 1,500 מטר ו-800 מטר בבריכה.