בית ספר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם בקבינט הקורונה: לא בטוח ששנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר

רה"מ בנט יכנס ביום ראשון דיון על פתיחת שנת הלימודים. הדיון מגיע בעקבות העלייה בתחלואה ודיונים אחרים שעסקו בהטלת הגבלות
גילי כהן
06 באוגוסט 2021
21:41

ראש הממשלה נפתלי בנט יכנס ביום ראשון דיון על פתיחת שנת הלימודים. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי לקראת הדיון, העריך גורם בקבינט הקורונה ששנת הלימודים לא תיפתח ב-1 בספטמבר. הדיון מגיע בעקבות העלייה בתחלואה ודיונים אחרים שעסקו בהטלת הגבלות.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי בסך הכול אובחנו אתמול 3,843 בני אדם עם קורונה. מספר החולים במצב קשה ירד במעט ועומד על 253 מתוכם 52 מונשמים. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 3.79% מתוך יותר מ-102 אלף שנערכו. 

אתמול אישר קבינט הקורונה רשמית את הרחבת התו הירוק כפי שסוכם ביום שלישי האחרון. עם זאת, סערה התעוררה בעת ההצבעה בשל החרגה של תפילות בבתי כנסת עם פחות מ-50 איש. ארבעה שרים הצביעו נגד ההחרגה - שר האוצר אביגדור ליברמן, השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי. למרות התנגדותם, התקנות אושרו, כולל החרגת בית הכנסת.

בתוך כך, אמש פורסם בחדשות הערב כי ההחלטה אם יש צורך בסגר צפויה להתקבל בעוד כשבועיים. בקבינט הקורונה ממתינים לראות אם לחיסון השלישי יש השפעה על התחלואה. כך או כך, לא נראה שסגר לפני החגים נמצא על הפרק. בנט הדגיש היום כי "לסגר מוקדם באוגוסט יהיו משמעויות כלכליות גדולות". בכיר בקבינט הקורונה הוסיף ש"פחות סביר" שיהיה סגר כבר באוגוסט.