-

ארצות הברית: מגנים את מתקפת הרקטות של חיזבאללה

בהודעת משרד החוץ בוושינגטון נכתב: "האלימות מסכנת את היציבות והריבונות של לבנון"
נתן גוטמן
07 באוגוסט 2021
01:47

המתיחות בצפון: ארצות הברית הודיעה לפנות בוקר (שבת) שהיא מגנה את ירי הרקטות של חיזבאללה לעבר ישראל. בהודעה שפרסם דובר משרד החוץ נד פרייס נאמר כי ארצות הברית מגנה בלשון החריפה ביותר את ההתקפות.

״אלימות זו מעמידה את הישראלים ואת הלבנונים בסיכון ומסכנת את היציבות והריבונות של לבנון״, נכתב בהודעה האמריקנית. עוד נמסר כי ארצות הברית נמצאת בקשר עם גורמים רשמיים בישראל ובלבנון וכן עם הצבא הלבנוני. ״אנו קוראים לממשלת לבנון לפעול בדחיפות למניעת התקפות מסוג זה ולשלוט בשטח. אנו גם דוחקים בממשלת לבנון לאפשר גישה מלאה לכוחות שמירת השלום של יוניפי״ל״.

אתמול בצהריים ירה חיזבאללה 19 רקטות משטח לבנון. עשר יורטו באמצעות מערכת כיפת ברזל, שש נפלו בשטחים פתוחים ושלוש נפלו בשטח לבנון. איש לא נפגע מהירי. נעים קאסם סגנו של מנהיג חיזבאללה אמר לערוץ אל-מיאדין הלבנוני כי "על ישראל להבין שהיא צריכה להיות מורתעת". לדבריו, אם אין זה המצב חיזבאללה "ערוך להגיב". 

למרות הירי החריג ולקיחת האחריות של חיזבאללה, צה"ל לא מתכוון להסלים את המצב בצפון. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח אמש כי צה"ל מאותת שלא יחריף את תגובותיו אם ארגוני הטרור יחדלו מלירות לעבר ישראל. שר הביטחון בני גנץ שוחח עם שר ההגנה האמריקני וביקש כי ארצות הברית תפעל להפסקת הירי מלבנון. גנץ הציע סיוע הומניטרי ללבנון.