חיילי מילואים
צילום: משה שי, פלאש 90

לא התחסנתם? לא תגויסו למילואים

כתוצאה מהעלייה בתחלואה בצה"ל, הוחמרו ההגבלות למשרתים. בין היתר הוחלט כי למילואים יגויסו רק מחוסנים או מחלימים בהצגת תו ירוק
איתי בלומנטל וכרמלה מנשה
08 באוגוסט 2021
11:31

כתוצאה מהעלייה בתחלואה בצה"ל - הוחמרו היום (ראשון) ההגבלות למשרתים. בין היתר הוחלט כי למילואים, אימונים ותעסוקה מבצעית, יגויסו רק מחוסנים או מחלימים בהצגת תו ירוק ביום הקליטה. עוד נאסר על משרתים לטוס למדינות המוגדרות ברמת סיכון מרבית (מדינות אדומות), טיסה למדינות עם אזהרה חמורה באישור מפקדים.

כמו כן, חודדו נהלי השגרה ובהם חובת עטיית מסכות באירועים עם מעל 100 משתתפים, התקנת מחיצות בחדרי אוכל גדולים, פעילות בחדרי כושר עד 50% מקיבולת המתחם - למחוסנים ומחלימים בלבד, ועוד.

בתוך כך, תמונת מצב חולים בקורונה בצה״ל נכון להבוקר (א'), 637 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאובחנים כחולים בקורונה במצב קל. נכון ליום ה', 1,167 משרתים נמצאים בבידוד ביתי. לפני שבוע, עמד מספר המאומתים בצה"ל על 364 מאובחנים- כלומר מספר החולים כמעט והוכפל תוך שבוע.

העלייה בתחלואה בצבא במתאם לעלייה בתחלואה באוכלוסייה הכללית - מספר החולים במצב קשה זינק מאתמול בבוקר ב-111 בני אדם, ועומד כעת על 348, מתוכם 71 חולים במצב קריטי. 14 בני אדם נפטרו אתמול מקורונה, מה שהעלה את מספר המתים הכולל ל-6,535 בני אדם. 2,886 נדבקים חדשים אובחנו אתמול. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 3.83%.