זירת מציאת גופת האם, אתמול
צילום: דוברות המשטרה

שלושה צעירים מזרזיר נעצרו בחשד שרצחו את אימם

על פי החשד המניע לרצח הוא חילול כבוד המשפחה. מעצר החשודים הוארך לבקשת המשטרה עד ליום שני הבא. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום
אורלי אלקלעי
08 באוגוסט 2021
16:59

הותר לפרסום: שלושה בנים תושבי הכפר זרזיר וקרוב משפחתם נעצרו בחשד שרצחו את אמם, רשא הייב בת 46 תושבת נוף הגליל. כך הודיעה היום (ראשון) המשטרה. ממצאי החקירה הראשונים, המשטרה מעריכה כי המניע לרצח הוא חילול כבוד המשפחה.

גופת האם נמצאה אמש, בתום 26 שעות חיפושים בשטח פתוח סמוך לנהר הירדן, מזרחית לכפר הנשיא. מעצרם של האחים, בשנות ה-20 לחייהם, הוארך היום לבקשת המשטרה עד ליום שני הבא. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

חקירת האירוע החלה כשביום שישי האחרון, בשעות הבוקר המוקדמות, פרץ רכב פרטי באזור הירדן מחסום משטרתי, ועלה חשד כי היה מעורב באירוע פלילי. המשטרה פתחה בסריקות לאיתור הרכב. בהמשך החקירה עלה חשד כי היעדרות של אישה בת 46 שמתגוררת בנוף הגליל קשורה למקרה, ושמו של אחד מבניה של עלה כחשוד בהיעדרותה ובפריצת המחסום. החשוד נעצר בתום מרדף רגלי סמוך לנהלל, לאחר שפרץ מחסום משטרתי יזום שנפרש בעקבות החקירה.

"הפעילות המהירה של חוקרי היחידה המרכזית באיתור החשוד, והחשד שהעלו כי מדובר ברצח, הביאו להזנקת כלל כוחות המחוז הצפוני למבצע מהיר ונרחב לאיתור גופת הקורבן ומניעת היעלמותה, מוכיחים שוב את המחויבות המלאה שלנו לפענוח פשעים בחברה הערבית תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותנו, אוויריים, קרקעיים ומיוחדים", אמר מפקד מחוז צפון של המשטרה, ניצב שמעון לביא.