אברינה, ביום שבת
צילום: אי-פי

המתעמלת הרוסייה: "מספיק עם הרעל על אשרם"

מדליסטית הכסף, דינה אברינה, יצאה להגנתה של המתחרה מישראל, וטענה שמי שצריכים לקבל ביקורת מרוסיה הם השופטים
מערכת כאן חדשות
09 באוגוסט 2021
22:34

אחרי גלי ההשמצות שנשמעו בתקשורת הרוסית וברשתות החברתיות כלפי זכייתה של לינוי אשרם במדליית הזהב בטוקיו, היא מקבלת הגנה ממקור בלתי צפוי. דינה אברינה, המתעמלת הרוסייה שנאלצה להסתפק בכסף, אחרי שאשרם גברה עליה ב-15 מאיות הנקודה, קראה היום (שני): "מספיק עם הרעל על אשרם". 

"אני מרחמת על אשרם, היא לא עשתה שום דבר רע", אמרה בריאיון עם שובה למוסקווה. "מספיק לטפטף עליה רעל ברשתות. אנחנו הספורטאים לא אשמים. זה הכול עניין של השופטים. התחילו לטפטף רעל גם עלי וגם על לינוי, תפסיקו עם זה". 

אחרי הזכייה של לינוי אשרם בזהב, ברוסיה זעמו על השיפוט בתחרות וטוענים שהוועד האולימפי הבין-לאומי ממשיך לסגור חשבון איתם. הוועד האולימפי הרוסי הודיע שיפנה להתאחדות ההתעמלות הבין-לאומית בבקשה לקבל הבהרות בנוגע לתוצאות. ראש הוועד האולימפי הרוסי סטניסלב פוזדניאקוב אמר כי הוועד לא יוכל לעצום את עיניו אל מול המצב הזה. "אנחנו כבר מכינים ערעורים רשמיים. אנו מעוניינים לקבל הבהרות בנוגע לכמה נושאים", הוא ציין.

אברינה זכתה בציון 24.000 בתרגיל הסרט והייתה זקוקה לציון 24.150 ויותר כדי לעקוף את לינוי. הערעור שהגיעה בסוף התחרות נדחה. אשרם סיימה את התחרות בציון 107.800 ואברינה עם ציון של 107.650. ויטלי מילונוב, חבר פרלמנט רוסי אמר בשידורי הטלוויזיה בארצו כי "ההופעה של אשרם הייתה מחפירה, היא צריכה להחזיר את המדליה". שר הספורט הרוסי אמר לכלי תקשורת בארצו: "יש לנו המון שאלות לשופטים".