רגע ההארה של רובין, מתוך הגיליון הבא בסדרת הקומיקס
צילום: DC COMICS

אחרי 81 שנים: גיבור העל רובין יצא מהארון

בגיליון הבא של סדרת הקומיקס הוותיקה יגיע רובין לגילוי בשיאו של דו קרב. גיבור העל המצויר הוצג לראשונה בשנת 1940. הגיליון ובו "הטוויסט בעלילה" יצא לאור בחודש דצמבר הקרוב
אלון פרוכטר
10 באוגוסט 2021
20:54

81 שנים לאחר שהוצג לראשונה, גיבור העל המצוייר "רובין" יצא מהארון כבי-סקסואל. אתר "ההוליווד ריפורטר" דיווח הערב (שלישי) כי בחוברת הבאה של סדרת הקומיקס "באטמן: אגדות אורבניות" של חברת DC, גיבור העל מגיע לגילוי המשמעותי באמצע דו-קרב לצד חברו.

בקטע מהחוברת שתצא לאור בחודש דצמבר הקרוב, נראה בן דמותו של רובין - טים דרייק, מעלה את המחשבות הבאות: "היה לכם פעם רגע של הארה? כמו משהו שמציק או מתגרה בך? כאילו אתה יודע שאתה אמור להיות מתואם עם המוח שלך, אבל לא הכול הגיוני?".

רובין ממשיך ומהרהר: "אנשים ממשיכים לשאול אותי מה אני רוצה. אבל לא יכולתי לתפוס את זה, מה שזה לא היה. זה תמיד הרגיש מחוץ להישג ידי - עד עכשיו". בהמשך נפגש רובין עם החבר לצדו נלחם - ברנרד דאוד, ומציע לו לצאת איתו לדייט - ונענה בחיוב.

דמותו של רובין הוצגה לראשונה בסדרת הקומיקס הוותיקה בשנת 1940, כעוזרו הנאמן של גיבור העל "באטמן". מאז הופיע גם בסרטי קולנוע המבוססים על הסדרה, בהם "באטמן לנצח" (1995) ו"באטמן ורובין" (1997) בגילומו של כריס אודונל ובסרט "עלייתו של האביר האפל" (2012) בגילומו של ג'וזף גורדון-לוויט. בחודש ינואר השנה עשתה חברת הקומיקס DC צעד היסטורי נוסף כשהחליפה את ברוס וויין הבדיוני, שעומד מאחורי גיבור העל "באטמן", בדמות אפרו-אמריקנית בשם טים פוקס.

בשנים האחרונות עולם הקומיקס נעשה מגוון יותר ויותר, בדגש על ייצוג קהילת הלהט"ב. כבר בשנת 2006 הציגה DC את דמותה של "קייט קיין", בת דודתו הלסבית של ברוס וויין, שמשמשת כגיבורת העל "באטוומן". הדמות המדוברת אף עובדה לסדרת טלוויזיה שעלתה לראשונה בשנת 2019 ברשת CW האמריקנית.

בחודש מארס השנה הכריזה הוצאת הקומיקס "מארוול" (המתחרה של DC) על קפטן אמריקה חדש שישתייך לקהילה. ואכן בחודש יוני, הלוא הוא חודש הגאווה, הוצג לראשונה בסדרת הקומיקס "ארצות הברית של קפטן אמריקה" - ארון פישר, בן נוער קוויר שמציל הומלסים וצעירים שברחו מבתיהם.

עוד בחודש יוני, עלתה לשירות הסטרימינג של אולפני דיסני - "דיסני פלוס" הסדרה "לוקי", סדרת בת המבוססת על דמות הנבל מסדרת הקומיקס והסרטים המצליחה "ת'ור". בפרק השלישי בסדרה נשאל לוקי אם יש לו בן או בת זוג, והוא עונה "קצת משניהם". שעות לאחר עליית הפרק אישרה במאית הסדרה קייט הרון כי לוקי הוא אכן בי-סקסואל.