איתן בירן

"איתן נחטף בידי משפחה שלא הכירה אותו": דודיו של בן ה-5 שניצל באסון הרכבל במאבק על אימוצו

דודיו של איתן בירן כינסו מסיבת עיתונאים ובה האשימו את בני משפחתו שבאיטליה כי ביקשו וקיבלו עליו חזקה, ספק חוקית, לצורך קבלת הכספים שלהם יהיה זכאי בעתיד
כרמל דנגור
11 באוגוסט 2021
11:08

אסון הרכבל באיטליה: בני משפחתו של איתן בירן, היחיד ממשפחתו שניצל באסון, מנסים להשיבו לישראל ולהעבירו לחזקתם מידי דודיו מצדה השני של משפחתו, המתגוררים באיטליה. במסיבת עיתונאים שכינסו הבוקר (רביעי) אמרה דודתו גלי פרי, אחותה של טל בירן, אמו של איתן שנספתה כי איתן נחטף: "עצרנו את החיים שלנו בשביל מטרה אחת. איתן כרגע נחטף על ידי משפחה שכלל לא הכירה אותו, שלא הייתה קרובה אליו בשום צורה. הילד הזה עבר טראומה כל כך קשה. טראומה באמת בלתי נתפסת. אנחנו כאן במטרה להראות לאיתן שאנחנו פה, לא ניתן לאנשים להעלים אותנו. אנחנו לנצח נהיה פה".

רון פרי, בעלה של גלי, אמר במסיבת העיתונאים: "מדובר בהורים ישראלים, המורשת שלהם ישראלית. הם גידלו אותו על ערכים ישראלים והם ייחלו לחזור הביתה. הילד הזה כרגע שבור. לא ייתכן שילד שההורים שלו נסעו לתקופה קצרה מאוד יישאר יחד עם אישה שלא הכירה אותו. מדובר באישה שמגיעה ממשפחה שהתנכלה לטל. היא מנכרת את הילד לחלוטין ממה שנותר ממשפחת אמו. מגיעה אישה ומקבלת חזקה ספק חוקית על הילד הזה, הילד הזה פשוט נחטף. הילד הזה יהיה זכאי להמון כסף בעתיד, אולי זאת הסיבה שהיא עשתה את זה". 

עו"ד רונן דליהו, המייצג את גלי אמר: "התחלנו הליך משפטי בישראל בנושא אימוץ. ההורים הם גלי, אחותה של טלי ז"ל, ורון פרי, בן הזוג שלה. לפני כשלושה חודשים פקד את המשפחה אסון מחריד. איתן הועבר לטיפולה של דודתו איה שמתגוררת באיטליה. איתן מוחזק כבן ערובה, נעשו דברים שלא יעשו. בימים האחרונים הוגשה על ידי גלי ורון תביעה לאימוצו של איתן. גלי ורון מבקשים להבטיח לילד בית חם ויציבות אמיתית עד בגרותו. אין ולא יכול להיות ספק שזכותו של איתן לגדול במקום שבו הוריו רצו שהוא יגדל. טלי ועמית המנוחים שהו באופן זמני באיטליה, רק לצורך לימודים. הם תכננו חזרה לישראל בקרוב".