פייסבוק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פייסבוק: הסרנו את החשבונות של ברוך מרזל ומיכאל בן ארי לצמיתות

ברשת החברתית הסבירו כי אינם מאפשרים שימוש לאנשים ש"עוסקים באלימות". בפייסבוק הוסיפו כי פעילי הימין הוסרו בשל התמיכה ב"כך" וב"כהנא חי" המוגדרים ארגוני טרור
כרמל דנגור
11 באוגוסט 2021
14:29

הרשת החברתית פייסבוק הסירה היום (רביעי) לצמיתות את חשבונותיהם של אנשי הימין ברוך מרזל ומיכאל בן ארי, שהיה גם חבר כנסת בעבר. מפייסבוק נמסר: "במאמץ למנוע ולשבש כל פגיעה ממשית, אנחנו לא מאפשרים לארגונים ולאנשים שמכריזים על יעד אלים או שעוסקים באלימות להיות נוכחים בפייסבוק. הסרנו את מרזל ובן ארי מהפלטפורמות שלנו, בשל התמיכה המתמשכת שלהם ב"כך וב"כהנא חי" – ארגונים שמוגדרים כארגוני טרור על פי החוק האמריקני והישראלי".

יו"ר עוצמה יהודית חבר הכנסת איתמר בן גביר אמר בתגובה: "התנהלות פייסבוק מקוממת ומבישה של משטרת מחשבות. קורא לפיסבוק להחזיר לאלתר את החשבונות באופן מיידי ולהתנצל. קורא לבן ארי ומרזל להגיש תביעה נגד פיסבוק".

בחודש מאי הודיעה פייסבוק כי תסגור באופן קבוע את חשבונו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ. חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של טראמפ נסגרו כבר ב-7 בינואר, בטענה כי הסית מפגינים לפרוץ לבניין בית הנבחרים, אך במאי הודיעה המועצה המפקחת של החברה כי תמשיך לחסום אותו מלהשתמש בפלטפורמה גם בעתיד. לטראמפ היו כמעט 60 מיליון עוקבים בפייסבוק ובאינסטגרם, שגם היא נמצאת בבעלות החברה. ביוני הודיעה פייסבוק כי תחסום את חשבונו של טראמפ עד ינואר 2023.