-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנתונים נחשפים: עלייה משמעותית בכמות הנוגדנים למחוסנים במנה שלישית

פרסום ראשון: בבית החולים שיבא ערכו בדיקות סרולוגיות לבני 60+ שקיבלו את מנת הדחף וגילו שמתוך 100 מחוסנים, 98 פיתחו רמת נוגדים גבוהה לאחר שבוע – לפחות כמו לאחר קבלת המנה השנייה
קטי דור
11 באוגוסט 2021
20:12

פרסום ראשון: 10 ימים לאחר תחילת מבצע החיסון השלישי, בבית החולים שיבא ערכו בדיקות סרולוגיות לבני 60+ שקיבלו את מנת הדחף – וגילו עלייה משמעותית ברמת הנוגדנים בגופם. מהתוצאות, שפורסמו היום (רביעי) בחדשות הערב, עולה שמתוך 100 נבדקים, 98 פיתחו רמת נוגדים גבוהה לאחר שבוע, לפחות כמו לאחר קבלת המנה השנייה. שני הנבדקים האחרים ייבדקו כדי לראות אם יגיעו לרמת נוגדים גבוהה לאחר יותר משבוע. 

אומנם מדובר ב-100 נבדקים ראשונים בלבד, אך מכיוון שישראל היא הראשונה בעולם שהחלה בחיסון שלישי, יש חשיבות לכל בדיקה שמבוצעת. הנתונים הללו יוצגו מחר לחברי הצוות לטיפול במגפות, שיקיים דיון על האפשרות לתת חיסון שלישי מגיל 40. עם זאת, צריך עדיין לבדוק את הקשר בין רמת הנוגדנים הגבוהה לחיסוניות גבוהה. נתונים הראו כי אכן היה קשר בין הדברים בחיסון השני, והתקווה היא שכך יהיה גם במנה השלישית. 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב שממחקר שנערך בבית החולים בילינסון עולה כי החיסון השלישי נמצא יעיל עבור מדוכאי חיסון, והכפיל את מספר מושתלי האיברים שפיתחו נוגדנים נגד קורונה. ממצאי המחקר מתייחסים למושתלי לב, ריאות וכליה המטופלים בבית החולים.