עוד יום

תמיד תהיה לו ברצלונה: המעבר שחרג מגבולות הכדורגל

מה הופך את המעבר של ליונל מסי מברצלונה, קבוצתו מימים, לפריז סן ז'רמן לאירוע שפותח מהדורות? גילי כהן וליאן וילדאו על כל הסיבות שהובילו לעזיבתו הדרמטית של הכוכב, איך המעבר הזה משפיע עליו ועל הליגות הרלוונטיות ומה האתגרים שמצפים לו
עוד יום
12 באוגוסט 2021
07:42

המעבר של ליונל מסי מברצלונה לפריז סן ז'רמן חרג מגבולות הכדורגל. המעבר של אחד מגדולי הכדורגלנים בהיסטוריה לבית חדש יהיה בוודאי סיפור גדול, אבל במקרה של מסי - שהגיע לברצלונה בגיל 13 וגדל יחד איתה למעמד של סמל, מדובר בהיסטוריה.

הסיפור מתחיל באותה מסיבת עיתונאים של מסי, אז עוד עם הסמל של ברצלונה ברקע, שם בדמעות הסביר שלא הותירו לו ברירה. מי שכל חייו המקצועיים מזוהה עם קבוצה אחת - בארסה - הסביר שגם משפחות עוזבים, לפעמים.

אבל זה לא לקח הרבה זמן עד שמצא בית חדש חם ואוהב. בכל זאת, מדובר במסי. אתמול הוא כבר הוצג במדי פריס סן ז'רמן, שהופכת להיות, אם למישהו היה ספק בכלל, קבוצת הסופרסטארים החדשה. הגלקטיקוס, זוכרים? רק בצרפתית.

בפרק החדש של עוד יום, גילי כהן וליאן וילדאו ינסו להבין את התופעה הזאת, ליאו מסי, שחורגת מכל קנה מידה שהכרנו בספורט. זה לא רק כמות הכסף שמושקעת כאן, אלא גם היקף הסיקור, האמוציות, התחושה של לא מעט אנשים שמסי לא רק עזב מועדון  - אלא שהוא ממש גם עזב בית.