ספירס ואביה ג'יימי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

"ניצחון ענק": אביה של בריטני ספירס פורש מהאפוטרופסות על בתו

עורך דינה של כוכבת הפופ: "מדובר בצעד נוסף בדרך לצדק". ספירס האב לבית המשפט: "לא מאמין שמאבק פומבי עם בתי על המשך התפקיד יהיה לטובתה"
אלון פרוכטר
13 באוגוסט 2021
00:43

אחרי 13 שנים בתפקיד: אביה של הזמרת בריטני ספירס, ג'יימי ספירס, הודיע לבית המשפט בלוס אנג'לס כי בכוונתו לוותר על תפקיד האפוטרופוס על בתו. כך דווח הלילה (שישי) בכלי התקשורת בארצות הברית.

במסמך שהגישו עורכי דינו של האב לבית המשפט נכתב כי "אין למעשה כל עילה ממשית לשלול ממר ספירס את תפקיד האפוטרופוס. אולם, היות שמר ספירס משמש מטרה להתקפות בלתי מוצדקות, הוא אינו מאמין כי מאבק פומבי עם בתו על המשך התפקיד יהיה לטובתה". עוד נכתב במסמך כי ספירס האב מתכוון לעבוד עם בית המשפט ועורך דינה החדש של בתו כי להעביר את הסמכויות באופן מסודר.

המהלך מגיע שבועות בודדים לאחר שעורך דינה של כוכבת הפופ האמריקנית הגיש בקשה לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס, לשלול מהאב את התפקיד ולהעביר את הסמכות על הונה של הזמרת (שנאמד בכ-60 מיליון דולר) לידי גורם שלישי. בהודעה שפרסם הלילה מת'יו רוזנגרט, עורך דינה של ספירס שמונה לתפקיד בחודש שעבר, נמסר כי "זהו ניצחון ענק לבריטני ספירס וצעד נוסף בדרך לצדק". רוזנגרט הוסיף כי הוא מצפה להמשיך בחקירה אחר התנהלותו של ספירס האב ב-13 השנים האחרונות, במהלכן גזל מיליוני דולרים מנכסיה של בתו.

מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי כדי לבטל את המשמורת של אביה עליה ובדרישה להעבירה לאחריות צד שלישי. ג'יימי ספירס, משמש כמפקח הראשי על נכסיה של בתו מאז 2008, תפקיד לו מונה בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על הנכסים לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. בתחילת חודש יולי דחה בית המשפט את בקשתה של הזמרת להעביר את המשמורת באופן קבוע לידי מונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מאביה של ספירס.

כעבור שבועיים אישרה שופטת בית המשפט העליון בלוס אנג'לס ברנדה פני את מינויו של רוזנגרט לעורך דינה של ספירס, אחרי 13 שנים בהן יוצגה בידי עורך דין שבחר לה אביה. רוזנגרט ייצג בעבר ידוענים נוספים כמו סטיבן ספילברג, וינונה ריידר ושון פן.

בחודש יוני העידה הזמרת לראשונה במשפטה, וטענה כי היא סובלת מטראומה בעקבות הסכם המשמורת. ספירס אמרה בעדותה כי נכפה עליה להשתמש בהתקן תוך רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וכי נטלה בניגוד לרצונה ליתיום, תרופה שמשמשת מטופלים הסובלים מהפרעה דו-קוטבית. בונסף, היא הביעה מורת רוח על כך שאינה יכולה לצאת לחופשות, להיפגש עם חברים או להביא עוד ילדים לעולם - מבלי אישור של אביה.