המרכז הרפואי לגליל

מקרה שני בתוך 12 שעות: תינוק מהגליל מת בביתו, הנסיבות נבדקות

בן החודש הובא במצב אנוש לביה"ח ובתום פעולות החייאה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו • לדברי האם - היא מצאה אותו ללא דופק כשניסתה להעיר אותו בבוקר. נסיבות המקרה נבדקות • אמש מתה תינוקת בחוף בכנרת לאחר שאיבדה את הכרתה
חן ביאר
14 באוגוסט 2021
09:48

תינוק כבן חודש ממג'ד אל כרום שבגליל מת הבוקר (שבת). הוא הובא במצב אנוש למרכז הרפואי לגליל בנהריה, ובתום פעולות החייאה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. לדברי האם, היא מצאה אותו ללא דופק כשניסתה להעיר אותו בבוקר, והזעיקה את כוחות ההצלה. נסיבות המקרה נבדקות.

אתמול מתה תינוקת כבת שמונה חודשים לאחר שאיבדה את הכרתה סמוך לחוץ צינברי שבכנרת. צוות מגן דוד אדום פינה אותה לבית החולים פוריה תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. גם נסיבות המקרה הזה טרם ברורות.

חובשי רפואת חרום במד"א, שמואל אוחנה ונעם ברקן, סיפרו: "כשהגענו לחוף, ראינו על כביש השירות הסמוך, תינוקת כבת שבעה חודשים מחוסרת הכרה. היא הייתה ללא נשימה וללא דופק, אנשים שהיו במקום החלו לבצע פעולות החייאה בסיסיות וסיפרו שלדברי המשפחה, השכיבו אותה לישון וכעבור זמן הבחינו שהיא ללא הכרה. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שנמשכו בניידת טיפול נמרץ תוך פינוי לבית החולים".