איסמאעיל

חשד לרצח בצפון: מקורב לשר גדעון סער נמצא ירוי

סאהר איסמאעיל, בן 50 מראמה, שובץ ברשימת "תקווה חדשה" לכנסת, ושימש כיועץ לשרת החינוך. סער ספד לו: "חבר יקר ואהוב כאח לי ושותף לדרך"
חן ביאר
15 באוגוסט 2021
09:21

חשד לרצח: סאהר איסמאעיל, בן 50 מראמה, נמצא הבוקר (ראשון) ללא רוח חיים ביישוב שבגליל. צוות של מגן דוד אדום הגיע למקום ואיתר אותו עם פציעה חודרת ללא רוח חיים, וקבע את מותו. נסיבות האירוע נבדקות. ראש מועצת ראמה, שוקי אבו לטיף, אמר בראיון לרדיו מכאן שהרקע "אינו פוליטי".

איסמאעיל נחשב למקורב לשר המשפטים גדעון סער, ואף שובץ כנציג העדה הדרוזית במפלגת תקווה חדשה. הוא שימש כיועץ שרת החינוך יפעת שאשא ביטון לעדה הדרוזית, תפקיד אותו מילא גם כשסער כיהן בתפקיד. "חבר יקר ואהוב כאח לי ושותף לדרך", כינה אותו סער בהודעה שפרסם הבוקר. 

האזינו לריאיון עם איסמאעיל מדצמבר האחרון

״סאהר איסמאעיל, חבר יקר ואהוב כאח לי ושותף לדרך, נרצח הבוקר בראמה. אדם טוב לב, אוהב אדם ואוהב המדינה, מנהיג ישר ואמיץ, חבר אמיתי. אני מתקשה להפנים שלא אראה עוד את סאהר, עם החיוך הנצחי, שעוד אתמול ראיתיו. אני בטוח שמשטרת ישראל תשים את ידה על הרוצחים השפלים ותביאם למשפט צדק", מסר גדעון סער. 

ממשרד החינוך נמסר: "שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון קיבלה בתדהמה את הבשורה על רצח יועץ השרה למגזר הערבי סאהר אסמאעיל ונמצאת בקשר שוטף עם משפחתו הקרובה. משפחת משרד החינוך משתתפת באבל הכבד ובצער המשפחה". 

השר חמד עמאר סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "מעולם לא שמעתי שיש לו אויבים. "זה לא נתפס. אדם נמרץ שהשקיע הרבה למען החברה נרצח ככה. איש משכמו ומעלה". 

האזינו לריאיון עם השר עמאר

פרמדיק מד"א מיכאל בביונישב שהגיע לזירה סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע שסבל מפציעה חודרת בגופו מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". 

בעקבות החשד לרצח בראמה, עמותת יוזמות אברהם עדכנה ש-70 ערבים נהרגו בשנת 2021 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, ושישה נוספים בידי המשטרה. ב-54 מהמקרים, הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה.

בתוך כך, המשטרה פתחה הבוקר בחקירת חשד לדריסת תושב הפזורה הבדואית באמצעות טרקטור באתר בנייה בבני ברק. על פי החשד הרקע לאירוע הוא סכסוך עם בן השבט שנמלט מהמקום. לפי גורמי רפואה באירוע נפגע באורח קשה עובד בניין בשנות ה-20 לחייו.