סבינה אליאייב
צילום: באדיבות המשפחה

"חיכו הרבה זמן לתינוק": סבינה אליאייב התמוטטה בכניסה לקפלן ומתה

בית החולים: היילוד הועבר לפגיה במצב יציב ומטופל על ידי הצוות הרפואי • הלוויתה תתקיים הערב ב-20:00 באשדוד
אסף פוזיילוב והדס גרינברג
15 באוגוסט 2021
11:13
עודכן ב 14:18

סבינה אליאייב, יולדת בת 32 מאשדוד, התמוטטה אתמול בכניסה לבית החולים קפלן ברחובות ומתה. בהודעת בית החולים נכתב היום (ראשון) כי היילוד הועבר לפגיה במצב יציב ומטופל על ידי הצוות הרפואי. היולדת יצאה שלילית לקורונה. הייתה לה מחלת רקע לבבית. גיסתה אסתר אמרה לכאן חדשות כי "היא ובעלה חיכו הרבה זמן לתינוק". הלוויתה תתקיים הערב ב-20:00 באשדוד.

בסוף השבוע הגיעה לבית החולים מאיר בכפר סבא יולדת חולת קורונה בשבוע 28 להריונה. הלילה לאור מצבה הוחלט לבצע ניתוח קיסרי חירום בתוך יחידת טיפול נמרץ והתינוקת הועברה לטיפול ביחידת טיפול נמרץ ילודים. לאחר הניתוח מצבה של היולדת התייצב במעט.

פרופסור טל בירון-שנטל מנהלת אגף נשים ויולדות בבית החולים מאיר התייחסה למקרה ואמרה כי "מצבה של היולדת שהגיעה עם מחלה סוערת במהלך סוף השבוע הידרדר מבחינה נשימתית וחייב העברה לטיפול נמרץ כללי, שם הוחלט להנשימה. הוחלט על ביצוע ניתוח קיסרי חירום כדי לתת את הסיכוי הטוב ביותר גם לאם וגם לתינוקת".

לפני חודשיים, קארין ללוש, יולדת בת 31 בשבוע ה-40 להריונה מתה בבית החולים סורוקה לאחר שמערכות גופה קרסו באופן פתאומי, בשלב מוקדם של הלידה. הצוות בחדר לידה החל בביצוע החייאה והיא הובהלה לחדר ניתוח במצב קריטי, שם נאבקו על חייה גינקולוגים, מומחים בכירורגית לב חזה, קרדיולוגיה וכלי דם.