גדעון סער וסאהר איסמאעיל
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סאהר איסמאעיל

סער: הטיפול באלימות זו הצוואה של סאהר

בריאיון לכאן רשת ב התייחס שר המשפטים לרצח מקורבו בצפון: "יש צבאות של פשע עם אלפי חיילים בחברה הערבית, הסרטן הזה מכרסם בנו מבפנים" • אחיו של סאהר איסמאעיל: "לא שמעתי על איומים כלפיו"
בחצי היום
15 באוגוסט 2021
13:14

שר המשפטים גדעון סער התייחס היום (ראשון) לרצח מקורבו סאהר איסמאעיל הבוקר ביישוב ראמה, ובריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמר: "נרצח אדם מאוד קרוב לי, כמו אח. אתמול הוא היה בביתי ושוחחנו בין השאר על נושא האלימות. הצוואה שלו זו המלחמה באלימות". 

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

עוד אמר סער בריאיון מבית משפחתו של איסמאעיל: "יש פה בעיה, בפרט בחברה הערבית, שלא ניתן לטאטא מתחת לשטיח. גם בחלומות השחורים שלי לא האמנתי לאן זה יכול להגיע. יש צבאות של פשע עם אלפי חיילים בחברה הערבית, הסרטן הזה מכרסם בנו מבפנים".

איסמאעיל שובץ כנציג העדה הדרוזית במפלגת תקווה חדשה. הוא שימש כיועץ שרת החינוך יפעת שאשא ביטון לעדה הדרוזית, תפקיד אותו מילא גם כשסער כיהן בתפקיד.

האזינו לריאיון עם רביע איסמאעיל בכאן רשת ב

ממשרד החינוך נמסר: "שרת החינוך דוקטור יפעת שאשא ביטון קיבלה בתדהמה את הבשורה על רצח יועץ השרה למגזר הערבי סאהר אסמאעיל ונמצאת בקשר שוטף עם משפחתו הקרובה. משפחת משרד החינוך משתתפת באבל הכבד ובצער המשפחה".

אחיו של סאהר, רביע איסמאעיל, אמר בריאיון לבחצי היום: "זו הפתעה גמורה לכולנו. אני האדם הכי קרוב אליו ומעולם לא שמעתי על איומים כלפיו, לא היו לו אויבים. זה אדם שעזר לכל מי שפנה אליו".

האזינו לריאיון עם חאמד עמאר בכאן רשת ב

גם השר חמד עמאר סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב: "מעולם לא שמעתי שיש לו אויבים. זה לא נתפס. אדם נמרץ שהשקיע הרבה למען החברה נרצח ככה. איש משכמו ומעלה".