סאהר אסמאעיל

מתחזקת ההערכה: הירי בסאהר אסמעיל – מסיבות אישיות ולא פוליטיות

גם שב"כ מעורב בחקירה, אך לא מנהל אותה ומסייע במעגלים רחבים יותר • שר המשפטים סער התייחס לרצח מקורבו: "הטיפול באלימות זו הצוואה שלו"
חן ביאר
15 באוגוסט 2021
21:00

הרצח בראמה: מתחזקת ההערכה שהחיסול של סאהר איסמעיל הבוקר ביישוב בגליל מגיע ברקע סכסוך הנוגע לחייו האישיים, ולא קשור לפעילותו וקשריו הפוליטיים - כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. מאז שעות הבוקר נרשמה התקדמות מסוימת בחקירת המשטרה, שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום. גם שב"כ מעורב בחקירה, אך לא מנהל אותה ומסייע במעגלים רחבים יותר.

שר המשפטים גדעון סער התייחס לרצח איסמעיל שהיה מקורבו ואמר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "נרצח אדם מאוד קרוב לי, כמו אח. אתמול הוא היה בביתי ושוחחנו בין השאר על נושא האלימות. הצוואה שלו זו המלחמה באלימות".

האזינו לריאיון המלא עם השר גדעון סער בכאן רשת ב

עוד הוא הוסיף: "יש פה בעיה, בפרט בחברה הערבית, שלא ניתן לטאטא מתחת לשטיח. גם בחלומות השחורים שלי לא האמנתי לאן זה יכול להגיע. יש צבאות של פשע עם אלפי חיילים בחברה הערבית, הסרטן הזה מכרסם בנו מבפנים".

חברו למפלגה, סא"ל חסן אל הייב, אמר היום: "הנשק במגזר הוא סכנה לקיומה של המדינה. אם יש צורך להשתמש בצבא אז יש לעשות זאת. אם צה"ל ייכנס לעניין יחד עם משטרת ישראל, הם יעקרו את הדבר הזה מהשורש ולהרבה שנים".

איסמאעיל בן ה-50 נמצא הבוקר ללא רוח חיים ביישוב ראמה שבגליל ועם פציעה חודרת. הוא שובץ כנציג העדה הדרוזית במפלגת תקווה חדשה ושימש כיועץ שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון לעדה הדרוזית – תפקיד אותו מילא גם כשסער כיהן כשר החינוך.