הכפר הירוק
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ראש עיריית רמת השרון מאשים: זייפו את חתימתי

ראש העירייה אבי גרובר הגיש תלונה במשטרה והאשים בכך את הנהלת הכפר. המסמכים בחתימתו הוגשה לחברת החשמל בבקשה לחבר מתקן סולארי על גג בכפר. במוסד החינוכי הוותיק מפנים אצבע מאשימה אל עבר היזם שבנה את המתקן
איתי שיקמן
16 באוגוסט 2021
09:30

חתימתו של ראש עיריית רמת השרון ושל מהנדס העיר לשעבר זויפו לטובת מיזם גגות סולאריים – כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מדובר על פרויקט חדש במוסד החינוכי, הנחשב לאחד המוכרים והמצליחים בישראל, במסגרתו החלו להקצות את הגגות של חלק ממבני הכפר לטובת התקנת שדה של פאנלים סולאריים.

ההתקנה וההפעלה של שדה הפאנלים, שמטרתם ייצור חשמל, דורשת את אישור העירייה. אלא שראש העיר, אבירם גרובר, טוען כי בכפר הירוק ישנן עבירות מתמשכות בכל הקשור לתכנון ובנייה ולכן יש סכנה בהתקנת הפאנלים. כך גילה גרובר כי מישהו זייף את חתימתו ואת חתימת מהנדס העיר לשעבר, שלא עובד בעירייה כבר 3 שנים, והעביר לחברת החשמל אישור מטעם העירייה לחיבור של אחד ממבני השדה לרשת החשמל.

בחברת החשמל העבירו בחזרה את המסמך לעירייה כדי לוודא את אמיתותו, מה שהתברר אכן כזיוף. נראה שמי שהגיש את המסמך לחברת החשמל העתיק חתימה אחרת של ראש העיר על מסמך אחר שניתן לכפר הירוק, וכן חתימה של המהנדס לשעבר, והדביק אותן על המסמך שהוגש לאחרונה. בכפר הירוק מכחישים כל קשר לזיוף המסמך ומפנים את האצבע המאשימה לקבלן החיצוני שאחראי על הפרויקט.

ראש העיר גרובר מצדו, מיהר להגיש תלונה במשטרת גלילות וכעת חקירת הפרשה מתנהלת במחלק ההונאה של מחוז תל אביב. "הנהלת הכפר הירוק רצתה להגדיל את רווחיה ולהתקין פאנלים סולריים על גגות מבני הכפר. בסך הכל פעולה ירוקה ומבורכת. אבל מה לעשות שכבר שנים רבות שבכפר הירוק עשו דין לעצמם", כתב ראש העיר בחשבון הפייסבוק שלו והוסיף: "איך אפשר לסמוך על מי שלא ממצמץ לזייף חתימה של ראש עיר?".

בהנהלת הכפר הירוק זעמו על הפרסום ובוחנים הגשת תביעת לשון הרגע כנגד ראש עיריית רמת השרון. מנכ"ל הכפר, ד"ר קובי נווה, מסר בתגובה: "לכפר הירוק אין קשר למעשה חמור זה. במהלך בירור הודה היזם החשוד במעשה, ובסופו נשלח ליזם מכתב חריף הכולל התרעה על צעדים שהכפר הירוק בוחן לנקוט כנגדו, ללא כל קשר להליך הפלילי. הטענה שהכפר הירוק אחראי על זיוף המסמך היא טענה שכל כוונתה להמשיך ולהשחיר את פני הכפר הירוק ומנהלו".