מחלקת קורונה בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שיא בגל הרביעי: 8,646 מאומתים חדשים אתמול

מספר החולים במצב קשה עומד על 559, שיעור החיוביים - 6.20% • מתוך כלל המאומתים - 3,691 תלמידים ואנשי מערכת החינוך • חבר הכנסת קריב פונה לבית החולים בשל החרפת תסמיני קורונה: "נעזר בחמצן וחש בטוב" • מנהל מחלקת הקורונה בהדסה עין כרם בריאיון בכאן רשת ב: צריך לחכות שבוע כדי לראות השפעה של מנת הדחף
נוב ראובני ויערה שפירא
17 באוגוסט 2021
09:30
עודכן ב 09:42

התפרצות הדלתא: משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי), כי 8,646 בני אדם אובחנו אתמול כחולים בקורונה, שיא מתחילת הגל הרביעי, והנתון הגבוה ביותר מאז פברואר הנוכחי. מספר החולים במצב קשה עומד כעת על 559, בעוד ששיעור החיוביים עומד על 6.20%. התפרצות הקורונה ניכרת גם במערכת החינוך, כשמתוך כלל המאומתים, 3,691 הם תלמידים וצוותי הוראה. נכון להיום, 79 אלף תלמידים נמצאים בבידוד. 

מנהל מחלקת הקורונה בהדסה עין-כרם פרופ' דרור מבורך אמר הבוקר כי אינו בטוח שהזן הדרום אמריקני יותר גרוע מזן הדלתא, מכיוון שגם אם יהיה יותר מדבק, לא בטוח שישפיע באותה מידה על התחלואה הקשה. בריאיון עם רן בנימיני בכאן רשת ב התייחס למבצע החיסון השלישי של האוכלוסייה המבוגרת ואמר כי מוקדם עדיין לשפוט מה מידת ההשפעה שלו: "צריכים לחכות עוד שבוע כדי לנסות למדוד את האפקט הזה". 

האזינו לריאיון עם פרופ' דרור מבורך בכאן רשת ב

מבורך סיפר כי הוא שומע חרטה אצל הרבה מהחולים הקשים שלא התחסנו, "אפילו בושה", סיפר. "יש כאלה שמתביישים בזה שלא התחסנו, הרבה לא יודעים להסביר אפילו למה. זה לא אנשים עם אג'נדה חיסונית". כשנשאל האם הוא כועס על מי שלא התחסן אמר: "אם היה לי כעס על כל טיפשות שיש בעולם, אז הייתי במצב גרוע מאוד. אני מנסה להבין איך אפשר להגיע אליהם, כי זאת הדרך להתגבר על המחלה כאן, על ידי חיסון מאסיבי". 

מבורך התייחס גם למתווה החינוך שפורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11, לפיו כיתה בעיר אדומה ללא שיעור חיסון או החלמה של לפחות 70%, תלמד מרחוק: "אנחנו רואים התקרבות ולא לעומתיות. יש בזה גישה נבונה שמנסה לחיות עם הקורונה".

אתמול פורסם כי ראש הממשלה ומשרדי הבריאות והחינוך הגיעו להבנה שפתיחת שנת הלימודים לתלמידים בני 12 ומעלה תוכרע על פי שיעור המתחסנים בכיתה. לפי המתווה, בערים אדומות כיתות ח' ומעלה שבהן שיעור המתחסנים והמחלימים יהיה נמוך מ-70% - יעברו ללמידה בזום. 

בהקשר דומה, ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה פונה היום לבית החולים שיבא תל השומר, לאחר שנדבק השבוע בקורונה. קריב פונה לבית החולים בשל החרפת תסמיני המחלה, ונמצא בהשגחה במחלקת הקורונה. עוד נמסר, כי הוא נעזר בחמצן וחש בטוב.