-

יפתור את המשבר? זה הפתרון שמציעים למורי הדרך

מורי הדרך מוחים שבועות בשל הפגיעה של הגבלות הקורונה בענף התיירות. משרדי התיירות והתחבורה הודיעו על פתרון יצירתי - מאות משרות בתור סדרני קורונה בתחבורה הציבורית
שרון עידן
17 באוגוסט 2021
16:50

מורי הדרך מפגינים כבר מספר שבועות בעקבות הפגיעה של הגבלות הקורונה בתיירות הנכנסת, שגבתה מהם מחיר כלכלי כבד בשנה האחרונה. היום (שלישי) הודיעו משרדי התיירות והתחבורה על פיתרון יצירתי שאמור להקל על סבלם ויציעו מאות משרות של סדרני קורונה בתחבורה הציבורית, למורי הדרך שאיבדו את פרנסתם במשבר.

שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה בנוגע למתווה החדש: "אנחנו זקוקים וזקוקות לסדרני קורונה שיוודאו שהמרחב הציבורי שלנו בטוח, בדגש על התחבורה הציבורית ולמורי הדרך יש ניסיון ויתרון אדיר בהסברה ובמגע עם ציבורים רחבים". שר התיירות יואל רזבוזוב אמר כי "מורי הדרך הם הון אנושי עצום שסובל ממצוקה כלכלית קשה. השתלבותם של מי שהכי צריכים עכשיו פתרון תעסוקתי, תסייע רבות ליעילות המערך". 

באגודת מורי הדרך בירכו על המהלך. יו"ר האיגוד מיקי מלכה אמר, כי באגודה שמחים על מאמציהם של שר התיירות ומשרדו "לייצר פתרונות תעסוקה זמניים וקבועים עבור מורי הדרך". עם זאת אמר: "לא נוותר לרכז מאמצים גם בפיתרונות זמניים אחרים".