זדורוב בבית המשפט בחודש שעבר
צילום: דוד כהן, פלאש 90

בית המשפט הורה לשחרר את רומן זדורוב למעצר בית

על ההחלטה הוטל עיכוב של 48 שעות כדי לאפשר לפרקליטות לערער לעליון. אולגה זדורוב, רעייתו: "אופטימית שהוא יחזור איתי מהעליון הביתה". סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי: "היעד הוא זיכוי רומן, אני שמח, אבל רגליי נטועות בקרקע"
חן ביאר ותמר אלמוג
18 באוגוסט 2021
09:15
עודכן ב 14:59

תיק זדורוב: בית המשפט המחוזי בנצרת החליט היום (רביעי) על שחרורו של רומן זדורוב למעצר בית. על ההחלטה יש עיכוב ביצוע של 48 שעות, כדי לאפשר לפרקליטות להגיש ערעור לעליון. בתחילת החודש קבע השופט שדן במעצרו של זדורוב, שיעמוד למשפט חוזר על הרשעתו ברצח תאיר ראדה לפני 15 שנה, כי הוא יהיה יכול להשתחרר עם איזוק אלקטרוני, אם יתקיימו תנאים מסוימים.

לאחר פרסום ההחלטה אמר אולגה זדורוב, רעייתו של רומן לכאן חדשות כי היא אופטימית שבעלה יחזור איתה מבית המשפט העליון לביתם. עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של זדורוב אמר לאחר הדיון: "ציפיתי להחלטת שחרור כי זה מה שהמצב המשפטי והראייתי הצדיק. אני שמח וחש סיפוק, אך רגליי נטועות בקרקע. היעד הרחוק הוא זיכוי רומן, אני שמח, אבל אינני צוהל עדיין".

בדיון היום אישר השופט ערפאת טאהא את כל מפקחים על מעצר הבית של זדורוב למעט אחד. השופט גם דרש הפקדה של ערבות נוספת בגובה 100 אלף שקלים, בשל קושי כלכלי של כמה מהמפקחים, שמטיל ספק ביכולתם לשלם את סכום הערבות במידת הצורך. 

השופט ציין ששווי הנכס ששועבד לצורך הערבות על זדורוב נמוך מדי, ואפשר למשפחתו להציג ערבות אחרת או להצהיר על שעבוד של נכס נוסף. עורך דינו של זדורוב ירום הלוי הצהיר על שיעבוד של עוד נכס לטובת שחרורו. מנגד, התובע טען שיש בעיה בכך שהמפקחים על זדורוב הם בני משפחתו, וכי שניים מהם משמשים עדי תביעה במשפט.

אתמול הפרקליטות ביקשה ארכה של חודש להגשת כתב האישום המתוקן במסגרת המשפט החוזר של זדורוב. ראש ההרכב במשפט החוזר חזר ואמר שבכוונת בית המשפט לשמור על לוחות הזמנים שנקבעו מראש, והוסיף שמבקשת הפרקליטות עולה שלא בטוח שגם דחייה של חודש תספיק. הוא ציין כי הבקשה עלולה להוביל לדחיית המשפט בחודשים, ובית המשפט לא יכול להסכים לכך. 

לפני כחודש פרקליט המדינה עמית איסמן הודעה על קיום משפט חוזר לזדורוב. הפרקליטות נמסר כי לאחר בחינת הדברים ולאחר שקיים דיונים בלשכתו החליט פרקליט המדינה לאמץ את העמדה לפיה קיים סיכוי סביר להרשעתו של זדורוב ברצח תאיר ראדה, וכי יש עניין ציבורי של ממש בניהול משפטו בשנית. עוד הודיע הפרקליט על החלטתו לגנוז את התיק שנפתח בשעתו בעניינה של אולה קרבצ'נקו מחוסר אשמה. 

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לעוד יום

זדורוב הורשע בשנת 2010 ברצח הילדה תאיר ראדה בקצרין ארבע שנים קודם לכן. ההחלטה התקבלה לאחר הערכה מחדש של התיק ועל בסיס חוות דעת של צוות פרקליטים חדש שהקים פרקליט המדינה.