אזיקים, ארכיון
צילום: פלאש 90

האם הורים מבני ברק גרמו למות בנם הפעוט?

ההורים שוחררו אתמול ממעצר לאחר שערערו לבית המשפט - אך ממצאים פתולוגיים חדשים מעלים חשד כי בנם לא מת מוות טבעי
שלי טפיירו
19 באוגוסט 2021
08:46

זוג הורים מבני ברק נעצרו השבוע בחשד להמתה בקלות דעת ושיבוש מהלכי משפט, זאת לאחר שבנם, פעוט בן שנתיים, נמצא מת במיטתו. אתמול קיבל בית המשפט את הערעור שהגישו ההורים והורה על שחרורם ממעצר. הבוקר (חמישי) פורסמו לראשונה בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב הממצאים הפתולוגים שהתגלו על הפעוט, שהעלו ספק בנוגע לגרסת ההורים. 

ביום שני בבוקר עצרה המשטרה בביתם זוג הורים צעירים שלפני כשבועיים התקשרו למד"א והודיעו כי מצאו את בנם התינוק במיטתו במצב אנוש, מותו נקבע בבית החולים. אלא שעד מהרה גרסת ההורים לא התיישבה לחוקרי המשטרה שביקשו לבצע נתיחה לגופת הפעוט, ובתום השבעה עצרה המשטרה את השניים.

סניגורו של האב, עורך הדין גיל פרידמן, טוען שמדובר במעצר מיותר ובטרגדיה של אב מסור שמתאבל על בנו, אלא שהממצאים הפתולוגיים מבהירים צד אחר בסיפור. על גופו של הפעוט נמצאו סימנים המעידים על מוות לא טבעי, כשבין היתר נמצאו סימנים המצביעים על לחץ שהופעל על בית החזה של הפעוט שגרם לו לחנק. גורם חקירתי המעורה בפרטים ציין כי ההשערה היא שייתכן שהפעוט מת כתוצאה מכך שאולי נפל עליו חפץ או שנתפס במשהו שהוביל לסימנים שנראו על גופו, מה שלא התיישב עם גרסת ההורים.

בית משפט השלום בת"א האריך את מעצרם של השניים עד מחר וקבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות, אך לאחר הערעור לבית המשפט המחוזי, השופטת שלומית יעקובוביץ החליטה לקצר את מעצרם ולשחררם אתמול. בין היתר כתבה: "לאחר שעיינתי בחומר החקירה מצאתי בשים לב וברגישות לאירוע הטראגי מתווה לקיצור מעצר ההורים". הסניגורית של האם סאני שייקיס טענה כי כלל לא היה צורך במעצרם נוכח האירוע הטראגי. בתום החקירה תכריע המשטרה אם התגבשה תשתית ראייתית נגד ההורים או לא.