הדס מלכא, גאולה מלכא ומפכ"ל המשטרה
דוברות משטרה

אימה של לוחמת מג"ב הדס מלכא שנהרגה בפיגוע ב-2017 גויסה למשטרה

גאולה מלכא נשבעה אמונים למשטרת ישראל ותשמש כתובעת משטרתית: "זו סגירת מעגל, הלימודים עזרו לי לשרוד את הנורא מכול". מפכ"ל המשטרה: "הדס היא גיבורה שהפכה לסמל של עוצמה"
סולימאן מסוודה ואיציק זוארץ
19 באוגוסט 2021
14:07

גאולה מלכא, אימה של לוחמת מג"ב הדס מלכא שנהרגה בפיגוע לפני ארבע שנים, נשבעה הבוקר (חמישי) אמונים למשטרת ישראל. מלכא קיבלה ממפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, את תעודת השוטר. היא סיימה לימודי משפטיים ותשמש תובעת משטרתית.

מלכא אמרה בטקס ההשבעה: "לימודי המשפטים היו עבורי גם קרש הצלה ודרך לשרוד את הנורא מכול". עוד הוסיפה כי הלימודים הובילו אותה לסגור מעגל ולגעת בארגון שהיה חשוב לבתה. "היום בחרתי להתגייס לאותו ארגון כמתמחה ביחידת תביעות דרום", אמרה.

המפכ"ל, שהשביע את גאולה באופן אישי, איחל לה בהצלחה ואמר כי המעמד הוא המרגש ביותר שהיה לו מתחילת תפקידו. לדבריו, " זו זכות גדולה לעמוד כאן לצידך ארבע שנים אחרי שאיבדת את הדס, לוחמת מג"ב גיבורה שהפכה לסמל של עוצמה ואהבת הארץ, ולהשביע אותך אמונים למשטרה. זו סגירת מעגל משפחתית, ארגונית ואישית גם שלי לראות אותך היום מתגייסת לשורות המשטרה".

הדס מלכא הייתה לוחמת מג"ב שנהרגה בפיגוע שהתרחש בשער שכם בירושלים ביוני 2017. באירוע, שלושה מחבלים חמושים ניסו לפגוע בלוחמי מג"ב סמוך למערת צדקיהו. הלוחמים שהבחינו בהם ניטרלו שני מחבלים, אך השלישי הצליח להימלט לכיוון שער שכם ותקף את הדס בדקירות סכין. היא פונתה במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותה. כחודשיים לאחר הפיגוע, כוחות צה"ל, מג"ב והמנהל האזרחי הרסו את בתיהם של המחבלים האחראים עליו.