השריפה בהרי ירושלים מתעוררת

מתחזק החשד: השריפות בהרי ירושלים נגרמו מהצתה

חוקרי השריפות איתרו לראשונה ממצאים פורנזיים שאולי קשורים לדלקה • התחדשו שלושה מוקדי שריפות בהרי ירושלים: בעירה נקודתית התפתחה בגזרות כסלון, הר טייסים וגבעת יערים • 12 צוותים בתגבור מטוסי כיבוי פועלים לכיבוי האש, בשלב זה לא נשקפת סכנה ליישובים
משה שטיינמץ
19 באוגוסט 2021
14:50
עודכן ב 22:04

שריפת הענק בהרי ירושלים: התקדמות בחקירת השריפה מחזקת את החשד שמדובר בהצתה. חוקרי הדלקות איתרו היום לראשונה ממצאים פורנזיים בשטח שיכולים אולי להיות קשורים לנסיבות פרוץ הדלקה. בחקירה המקבילה של המשטרה, האחראית להגיע אל החשודים, אין כרגע התקדמות. 

שלושה מוקדי שריפות התחדשו היום בצהריים בגזרות כסלון, הר טייסים וגבעת יערים שבהרי ירושלים. 1' צוותי כיבוי פועלים לכיבוי האש, בתגבור של שישה מטוסי כיבוי. לוחמי האש מקווים לסיים את הטיפול בשריפה עד לכניסת השבת. מדובר במוקדים נקודתיים שהתעוררו שוב משריפת הענק שהתפתחה השבוע בפאתי הבירה.

אחרי 52 שעות של מאבק באש הצולבת, הכריז שלשום בערב נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי, כי הושגה שליטה מלאה על השריפה. עם ההכרזה, חזרו לבתיהם התושבים ב-10 היישובים שפונו. במבצע הכיבוי השתתפו 204 צוותי כיבוי, 20 מטוסים ובסך הכול 1,500 לוחמי אש.

בריאיון בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב אמר שלשום נציב הכבאות שמחי כי "ברור שהדליקה הענקית לא נגרמה מקצר חשמלי או מנפילה של קו־מתח גבוה לקרקע". בתדרוך לתקשורת הוסיף שמחי כי מדובר בשריפה בסדר גודל של אסון הכרמל. 

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

לתוכנית ברשת ב התראיינה גם מנהלת מרחב מרכז בקרן קיימת לישראל, ענת גולד, שאמרה כי "הנזק לטבע אדיר - צמחים ייחודים ובעלי־חיים רבים לא שרדו בלהבות". גולד קראה לציבור להימנע ככל האפשר מהבערת אש, ובכלל זה מדורות וצליית בשר.