תלמידים צועדים לכיתה, ארכיון
צילום: פלאש90

לימודים תמורת חיסונים: התוכנית שתאפשר את פתיחת השנה בחטיבות ובתיכונים ב-1.9

ביום ראשון תדון הממשלה בתחילת שנת הלימודים ויש מי שמנסה לפשר בין התומכים בפתיחתה למתנגדים. לפי ההצעה, רק בתי ספר שיאפשרו חיסון תלמידים יוכלו להתחיל את השנה ב-1 בספטמבר
גילי כהן
19 באוגוסט 2021
20:22
עודכן ב 23:41

לקראת ישיבת הממשלה ביום ראשון, שתדון על פתיחת שנת הלימודים, הועלתה הצעה לפשרה בין אלו הקוראים לדחות את פתיחת השנה לאלו המבקשים להתחיל אותה במועדה. לפי היוזמה, פתיחת השנה ב-1 בספטמבר תתאפשר רק לבתי ספר שבהם ינתנו חיסונים לתלמידים. כך פורסם בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11. 

בשיחות ההכנה לקראת כינוס הקבינט ביום ראשון התברר כי לצד ההתנגדות של חלק משרי הקבינט לפתיחת הלימודים, חלקם סבורים כי הדבר יאפשר לא רק מסגרת חברתית, אלא גם אפשרות לאלו שיכולים להתחסן, לעשות כן. ייתכן וזו תהיה הפשרה שתאפשר את פתיחות הכיתות מגיל 12 ומעלה. בנוגע לבתי הספר היסודיים טרם התקבלה החלטה, והדבר יועלה לדיון בקבינט.

אתמול פורסם לראשונה בכאן חדשות כי שבועיים לפני 1 בספטמבר, מתווה פתיחת שנת הלימודים השתנה שוב. בדיון שהתקיים שלשום עם ראש הממשלה נפתלי בנט ונציגי משרד הבריאות והחינוך, הוחלט כי הלימוד מרחוק בכיתות ח' עד י"ב בערים אדומות יהיה לפי אחוז המחוסנים בשכבה, ולא לפי אחוז המחוסנים בכיתה. בשכבה שיהיו בה פחות מ-70% מחוסנים - כל השכבה תלמד מרחוק. במשרד החינוך מעריכים כי הצעד הזה יפחית את מספר התלמידים שילמדו מרחוק.

דיון קבינט הקורונה ביום ראשון, עשרה ימים לפני פתיחת שנת הלימודים, יהיה דיון מסכם בעניין מערכת החינוך. לבקשת השרה, ישתתפו בו לראשונה מומחים, אנשי מקצוע ונציגי ארגוני המורים וההורים, כדי לדון באופן יסודי ומעמיק בנושאים שעל סדר היום ובמתווים השונים שהוצעו. ההחלטה שתתקבל בדיון תהיה מחייבת לכלל חברי הממשלה.