זדורוב בשידור בבית המשפט העליון ממעצרו, הבוקר
צילום: כאן חדשות

ביהמ"ש העליון האריך את מעצר זדורוב לפחות עד ליום שלישי

שופט בית המשפט העליון אלכס שטיין: המעצר הוארך בהסכמה • הפרקליטות סברה שיש להשאיר את זדורוב במעצר בזמן קיום משפטו החוזר, בשל המסוכנות הנשקפת ממנו ובשל החשש שיימלט
משה שטיינמץ
20 באוגוסט 2021
10:09

בית המשפט העליון האריך הבוקר (שישי) את מעצרו של רומן זדורוב לפחות עד יום שלישי. שופט בית המשפט העליון אלכס שטיין מסר כי המעצר הוארך בהסכמה.

פרקליטו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, מסר: "הדיון התרכז בכמה עניינים העיקרי שבהם נגע לשאלה האם העובדה שנאשם זכה למשפט חוזר אחרי שנים בכלא, מהווה מעצם הזכיה שלו כרסום בראיות לכאורה שהובילו למעצרו עד תום. הפרקליטות טוענת שלא קרה כלום והמשפט החוזר לא משנה דבר למסוכנות ומחר בבוקר הוא יכול לחפש ילדה אחרת לרצוח אותה. אני טוען בהסתמך על פסקי דין שנפל דבר משמעותי ונדיר עם ההחלטה ןמשפט חוזר ויש כרסום עצמתי בראיות שהובילו למעצרו לפני 15 שנה ולא רק מוצדק אלא צריך לשחררו לחלפות מעצר". 

על טענת הפרקליטות לחשש להימלטות הוסיף הלוי: "לרומן אין שקל למונית אז יהיה לו כסף לעלות על מטוס? הדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה לטפס על גלגלים של מטוס. רומן לא יכול לברוח גם מקצרין. לא נשקפת מרומן מסוכנות משום שמעולם לא נשקפה ממנו מסוכנות". 

אתמול הגישה הפרקליטות לבית המשפט העליון ערר על ההחלטה לשחרר את זדורוב, שיעמוד למשפט חוזר על הרשעתו ברצח תאיר ראדה לפני 15 שנה, למעצר בית באיזוק אלקטרוני. הפרקליטות סבורה שיש להשאירו במעצר בעת קיום משפטו החוזר, הן בשל המסוכנות הנשקפת ממנו, הן בשל החשש שיימלט. בפרקליטות שבים ואומרים כי גם בשלב זה יש, לכאורה, ראיות כבדות משקל נגד זדורוב.

שלשום החליט בית המשפט המחוזי בנצרת על שחרורו של זדורוב למעצר בית. בתחילת החודש קבע השופט שדן במעצרו של זדורוב כי הוא יהיה יכול להשתחרר עם איזוק אלקטרוני, אם יתקיימו תנאים מסוימים.

הסיכוי האחרון של זדורוב | האזינו לעוד יום

לאחר פרסום ההחלטה אמרה אולגה זדורוב, רעייתו של רומן לכאן חדשות כי היא אופטימית שבעלה יחזור איתה מבית המשפט העליון לביתם. עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של זדורוב אמר לאחר הדיון: "ציפיתי להחלטת שחרור כי זה מה שהמצב המשפטי והראייתי הצדיק. אני שמח וחש סיפוק, אך רגליי נטועות בקרקע. היעד הרחוק הוא זיכוי רומן, אני שמח, אבל אינני צוהל עדיין".