בית החולים מאיר בכפר סבא, הבוקר
צילום: לע"מ

בנט קיבל את החיסון השלישי: אם תעשו זאת - נימנע מסגר

רה"מ: "צופה שבהמשך נפתח את זה לכולם אחרי חמישה חודשים מהחיסון השני" • חברת ועדת החיסונים לכאן רשת ב: "היתרונות שלו אינם ברי השוואה לסיכונים" • אתמול אובחנו 7,692 מאומתים חדשים, מספר החולים במצב קשה ירד ל-594 בני אדם
איתי שיקמן ונוב ראובני
20 באוגוסט 2021
10:00
עודכן ב 11:41

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיע היום (שישי) למרכז הרפואי מאיר בכפר סבא לקבל את מנת החיסון השלישית. בהצהרה שמסר אמר בנט: "אם הציבור הישראלי יצא להתחסן בחיסון השלישי אנחנו נוכל להימנע מסגר רביעי. אני מבקש קחו את הזכות הייחודית הזו שיש לכם בתור אזרחי ישראל תצאו להתחסן".

"נתתי הוראה לפתוח עוד מתחמי חיסונים. אני צופה שבהמשך נפתח את זה לכולם אחרי חמישה חודשים מהחיסון השני", אמר בנט. "הפעם בחרנו להשקיע את הכסף לא בחל"תים ופיצויים אלא במערכת הבריאות".

בתוך כך משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 7,692 מאומתים חדשים, מחצות אובחנו 2,239 מואמתים נוספים. מספר החולים במצב קשה ירד ל-594 בני אדם, מהם 108 מונשמים. מספר מקבלי מנת החיסון השלישית עלה ל-1,266,922 בני אדם. בנוסף, אחוז הבדיקות החיוביות עלה ל-5.54%.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש אישר את המלצת הוועדה המייעצת למשרד הבריאות לחסן במנה שלישית רק לאחר חמישה חודשים ממועד החיסון השני את האוכלוסיות הבאות: בני 40 ומעלה, עובדים במערכת הבריאות, צוותי הוראה, מטפלים בקשישים ונשים בהריון בכל גיל.

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי וולפסון, דוקטור יסמין מאור, החברה בוועדת החיסונים התייחסה הבוקר בכאן רשת ב להחלטה להרחיב את מתן המנה השלישית לחיסון נגד קורונה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמרה מאור כי "החיסון מאוד בטוח, מציל חיים ומפחית את הסכנה לתחלואה קשה. היתרונות שלו אינם ברי השוואה לסיכונים. על פי הנתונים לוקח כשבוע עד שהחיסון מתחיל לעבוד". 

הוועדה אישרה מתן מנת דחף לחיסון נגד קורונה לבני 40 ומעלה וצוותי הוראה. כמו כן, הוועדה קבעה שניתן יהיה לחסן כל אדם שחלפו חמישה חודשים מאז חיסונו השני, אך בשל שיקולים לוגיסטיים זה יקרה רק בשלב מאוחר יותר. ראש הממשלה נפתלי בנט, בן 49, הודיע שיקבל מחר את החיסון השלישי. 

לחברי הוועדה הוצגו בדיון נתוני יעילות המנה השלישית שניתנה לבני 60 ומעלה, עשרה ימים מקבלת החיסון. על פי הנתונים חלה עלייה של פי 4.6-4.2 בהגנה במניעת הדבקה. בנוסף, חלה עלייה של פי 5.5 בהגנה במניעת תחלואה קשה.