לורין מוסראתי

פרסום ראשון: נעצר חשוד ברצח של לורין מוסארתי ברמלה

לורין מוסראתי נורתה אתמול למוות כשהייתה במכוניתה. כיוון החקירה המרכזי שנבדק: נקמה של משפחת בעלה השלישי שנמצא בכלא • השר בר לב: "המשטרה ניסתה להגן עליה - היא סירבה"
איתי שיקמן ומשה שטיינמץ
21 באוגוסט 2021
19:37
עודכן ב 21:21

לאחר רצח לורין מוסארתי אתמול, היום (שבת) פורסם לראשונה בכאן חדשות כי נעצר חשוד. החשוד, תושב רמלה בן 37, יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. גורמים שבקיאים בפרטי החקירה אמרו לכאן חדשות כי צפויים מעצרים נוספים.


בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, אמר השר לביטחון הפנים עמר בר לב: "אתמול נרצחה אישה שהייתה מאוימת הרבה זמן. המשטרה ניסתה להגן עליה - היא סירבה".

עולא נג'מי-יוסף, מנהלת מיזם "קהילות בטוחות" בעמותת יוזמות אברהם, קבעה כי הכתובת לרצח הייתה על הקיר, כמו ברוב אירועי האלימות בחברה הערבית. בריאיון לרונן פולק בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב' אמרה נג'מי-יוסף: "כמעט אין יישוב בחברה הערבית שעובר עליו לילה אחד שקט. זו מציאות החיים המדממת שלנו ביום-יום. כבר אין מקום שאפשר להגיד עליו שהוא בטוח ושאין בו יריות. ארגוני הפשע הרבה יותר מתקדמים מהמשטרה".

לורין מוסראתי, בת 28, נורתה אתמול למוות בזמן שהייתה במכוניתה. הירי לעברה בוצע מכלי רכב חולף ברחוב דני מס בעיר, והחשודים נמלטו. כיוון החקירה המרכזי שנבדק הוא נקמה של משפחת בעלה השלישי, שנמצא כרגע בכלא.

בעלה לשעבר של לורין, רמדאן, ואביו, מוסטפא, נרצחו בחיסול כפול ב-2015 באותו הרחוב שבו היא נרצחה, בסלון ביתם, על רקע מאבק עם משפחת קראג'ה בעיר. לאחר רצח בעלה רמדאן, לורין התחתנה עם אחיו. השניים נפרדו אחרי כמה שנים, והיא נישאה לאדם אחר, שנכנס לפני כמה חודשים לכלא.

אחרי כניסתו של הבעל הנוכחי לכלא, לורין חזרה לחיות עם אחיו של רמדאן, והחשד הוא שבשל כך נרצחה בידי משפחת הבעל שנמצא במאסר. בנוסף, לפני שנתיים וחצי נרצחה ברמלה קרובת משפחתה של לורין, שאדיה מוסראתי. לורין היא האישה הרביעית במשפחת מוסראתי שנרצחת בעשור האחרון.