-
צילום: אי-פי

צבא רוסיה: סוריה יירטה 22 טילים בתקיפה הישראלית שלשום

היירוט בוצע, לפי הודעת הצבא, על ידי מערכות נשק רוסיות. בליל חמישי דיווח הצבא הסורי שישראל תקפה עמדות באזור דמשק וחומס
מערכת כאן חדשות
21 באוגוסט 2021
09:17

עדכון 22.08.21: רשת פוקס: ארה"ב הפילה מל"ט איראני שהתקרב למטוס קרב אמריקני מעל שמי סוריה

צבא רוסיה הודיע היום (שבת) שסוריה יירטה 22 טילים ששיגרה ישראל לעבר מטרות סוריות בליל חמישי. היירוט בוצע, לפי הודעת הצבא, על ידי מערכות נשק רוסיות. שלשום צבא סוריה דיווח שחיל האוויר הישראלי תקף מאזור ביירות כמה עמדות באזור דמשק וחומס.

לפי הצבא הסורי, מערכות הנ"מ הופעלו ורוב הטילים יורטו. ראש מועצת העיר קארה בפרברי דמשק, אחמד סארם, אמר לתחנת רדיו סורית המזוהה עם המשטר כי בתקיפה המיוחסת לישראל נהרגו ארבעה אזרחים ועוד שלושה נפצעו. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, המזוהה עם האופוזיציה ויושב בבריטניה, דיווח שהתקיפה כוונה ליעדים של חיזבאללה והמיליציות הפרו איראניות. לפי מרכז המעקב הסורי, מחסן אמל"ח של חיזבאללה בפרברי חומס הושמד. 

לאחר התקיפה, גורמי אופוזיציה סורים דיווח שצה"ל פיזר  עלוני אזהרה בעמדות של הצבא הסורי באזור קוניטרה. לדבריהם, צה"ל הזהיר אנשי צבא סוריים משיתוף פעולה עם חיזבאללה, ובפירוש עם אחד מבכירי הארגון – החאג' ג'וואד האשם – שפועל במרחב של דרום סוריה וששמו הוזכר בהודעות קודמות. 

 עלון האזהרה שפורסם

זו לא הפעם הראשונה שרוסיה טוענת לסיכול תקיפות ישראליות בסוריה. בסוף חודש יולי אמר קצין רוסי בכיר לעיני מצלמות שארצו סייעה לסוריה לסכל תקיפת אווירת ליעד בעיר חומס. הקצין, ואדים קוליט, ציין שמטוסי קרב ישראליים שיגרו משטחה האווירי של לבנון טילים לעבר מטרה בסוריה, אך הטילים הושמדו באמצעות מערכת נשק רוסית.