עומר אצילי
צילום: גטי אימג'ס

אצילי התנצל וצפוי לחזור לנבחרת: "חשוב לי לקבל אחריות מלאה ולומר - טעיתי"

הכדורגלן נפגש עם מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל לקראת משחקי הנבחרת • בהתנצלות שפרסם כתב: "טעיתי בשיקול הדעת, באירוע שלא היה צריך לקרות, כלפי מי שציפו ממני להתנהג אחרת. אני מתנצל על כך"
יואב בורוביץ'
23 באוגוסט 2021
15:15

פרשת הכדורגלנים והקטינות | שחקן הכדורגל עומר אצילי נפגש היום (שני) עם מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל יוסי שרעבי בתקווה למצוא נוסח התנצלות שיהיה מקובל על שני הצדדים, ויאפשר את חזרתו של אצילי לנבחרת ישראל. מאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר מעוניין לזמן השבוע את אצילי לסגל הנבחרת, לקראת המשחקים בשבועיים הקרובים במוקדמות הגביע העולמי.

"מתחייב להוות מודל לחיקוי"

אצילי, שהיה מעורב ביחד עם השחקן דור מיכה בפרשה שבה נחשדו שקיימו יחסי מין עם נערות בנות 15, בלי שידעו את גילן, כתב בהודעת ההתנצלות: "כמי שחוזר להיות חלק מנבחרת ישראל ומייצג כל אחד ואחת מאזרחיות ישראל, חשוב לי לקבל אחריות מלאה ולומר - טעיתי, בשיקול הדעת, באירוע שלא היה צריך לקרות, כלפי מי שציפו ממני להתנהג אחרת. אני מתנצל על כך".

עוד כתב אצילי בהודעה, שתפורסם גם בפייסבוק: "באותה נשימה אני מבקש להודות שוב לכל מי שתמכו בי והעניקו לי את האפשרות לתקן, האמינו בי ונתנו לי הזדמנות שנייה. אני מתחייב להוכיח בכל רגע בחיי, על כר הדשא ומחוצה לו, כי הייתי ראוי לזה ולהוות מודל לחיקוי".

בינואר הגיש אצילי עדות למשטרת בת ים בעקבות איומים שקיבלו הוא ובני משפחתו, בהם מסרונים ורימון הלם שהונח מחוץ לבית הוריו, ככל הנראה בעקבות הצטרפותו למכבי חיפה. חוץ מן הרימון והמסרונים המאיימים, רוססו מחוץ לבית הוריו של אצילי כתובות נגדו.

בחודש שעבר הפועל באר שבע צירפה רשמית את דור מיכה לשורות הקבוצה. מיכה, שהיה אחד מכוכבי מכבי תל אביב, נופה מקבוצת נעוריו בעקבות פרשת הכדורגלנים והקטינות. להודעה על הצטרפותו של התלוותה הודעה מטעמו, בה הוא התנצל על חלקו בפרשה. "אין יום שאני לא מצטער על חלקי בה. אין ספק שכספורטאי מוכר, נדרש ממני להוות מודל לחיקוי עבור צעירים רבים ואני מצטער מעומק ליבי שאכזבתי אותם. למרות שהתיק נסגר מחוסר אשמה, אני לוקח אחריות מלאה, מתנצל בפני כל מי שנפגע ומבין ששגיתי בקבלת ההחלטות", כתב. 

בחודש יוני 2020 התלוננו שתי נערות תושבות הדרום במשטרה על מיכה ואצילי. הנערות, תלמידות כיתה י', סיפרו ששני הכדורגלנים החליפו איתן מספרי טלפון, הזמינו להן מונית ופגשו אותן בביתו של אחד מהם, שם קיימו יחסי מין. בחקירתם, הציגו מיכה ואצילי צילום של תעודות זהות מזוייפות שנשלחו אליהן, ובהן נכתב שהבנות בגיל 18.

בחודש ספטמבר הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק נגד מיכה ואצילי מחוסר אשמה. אולם כבר קודם לכן הודיעה מכבי תל אביב שתנפה את השחקנים משורותיה. אצילי ומיכה עברו לשחק בעונה הקודמת בקפריסין. בינואר הצטרף אצילי למכבי חיפה, והיום גם מיכה חזר לשחק בליגת העל.