עזרא שיינברג

אחרי המחאה: הפרקליטות תעתור נגד שחרור הרב שהורשע בעבירות מין

שיינברג הודה והורשע בעבירות מין בשמונה נשים ונידון למאסר של 7.5 שנים. ועדת השחרורים החליטה בשבוע שעבר, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לנכות שליש מעונשו, כך שבניכוי תקופת מעצרו ומאסרו הוא צפוי להשתחרר מיד
אמוץ שפירא וורד פלמן
23 באוגוסט 2021
17:47

פרקליט המדינה עמית איסמן החליט היום (שני) לעתור נגד החלטת ועדת השחרורים לשחרר את עזרא שיינברג, שהיה רב קהילה. הוא הודה והורשע בעבירות מין בשמונה נשים ונידון למאסר של שבע שנים וחצי. ועדת השחרורים החליטה בשבוע שעבר, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לנכות שליש מעונשו של שיינברג, כך שבניכוי תקופת מעצרו ומאסרו הוא צפוי להשתחרר מיד.

מיכל הכהן, אחת מהנפגעות של שיינברג, אמרה: "אני ממש שמחה ומתרגשת. אני מרגישה שסוף סוף יש קשב בפרקליטות. תגובות הציבור הן מרגשות, החיבוק הגדול, ההבנה שצריך להוקיע את האיש. הלחץ הציבורי עשה את שלו. אני מקווה שהוא ישלם את העונש שלו עד הסוף".

שיינברג הורשע, על פי הודאתו, בביצוע עבירות מין בשמונה נשים תוך שרימה אותן. שיינברג נחשב למקובל ששמו יצא לפניו, הוא הורשע בשנת 2017 ונעצר כשנתיים וחצי קודם לכן, ומאז שהה במעצר. נשים שפנו לייעוץ אצל שיינברג, התלוננו שאנס אותן וביצע בהן מעשים מגונים. הרב שמואל אליהו אף הרחיק את שיינברג מכל פעילותו כראש ישיבת אורות האר"י בצפת. הוא נתפס בנתב"ג, כשהוא ניסה לצאת מהארץ לברזיל.