אביגדור ליברמן וניצן הורוביץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן נגד הורוביץ: "צריך להפסיק לדבר על מגבלות חדשות"

על אף דרישת בעלי העסקים לפיצויים בשל ירידה בהכנסות, אמר שר האוצר: "תיכנסו לסופרלנד ולמסעדות, הכול מלא"
דנה ירקצי
25 באוגוסט 2021
15:59

המאבק בתחלואה: לקראת הדיון הצפוי היום (רביעי) בנושא הטלת מגבלות נוספות על התקהלויות, שר האוצר אביגדור ליברמן יוצא בנחרצות נגד הצעת משרד האוצר והשר ניצן הורוביץ להגביל את ההתקהלויות ל-400 איש במקום סגור ו-500 איש בחוץ: "צריך להפסיק לדבר על מגבלות חדשות ולתת למשק לעבוד". על דרישת בעלי עסקים לפיצויים בשל ירידה בהכנסות בגלל התו הירוק והתו הסגול, אמר שר האוצר: "תיכנסו לסופרלנד ולמסעדות, הכול מלא".

בתדרוך לתקשורת אמר ליברמן בנושא טענות בעלי העסקים לירידה בהכנסות: "אני מציע לקרוא את הדוחות הכספיים של בעלי העסקים. זה מספרים, אין שם מקום לפירושים. דבר שני, אין כמו מראה עיניים. פשוט תיגשו לתיאטראות לבית ליסין, הבימה, קאמרי".

בעניין הגבלת ההתקהלויות הוסיף שר האוצר: "מגבלות נוספת יביאו לפגיעה בצמיחה של המשק הישראלי. להיפך, אני הייתי מקל על כל המסעדות והשולחנות בחוץ, ואין צורך בבריכות בתו ירוק, בטח לא לילדים.

"כשאנחנו מסתכלים על מצב התחלואה, יש התייצבות בנתונים ויש סיבה לאופטימיות. אנחנו התחלנו את כל הסיפור של המגבלות למיניהן עם תו סגול ותו ירוק ותו שמח בסוף יולי, ותו סגול וירוק מ-18 באוגוסט. כלומר, אנחנו נמצאים פחות מעשרה ימים תחת תו סגול ותו ירוק. צריך לתת לדברים להתבשל לפחות עוד עשרה ימים, כדי להבין אם כל המגבלות עד היום וכל מה שנקטנו עד היום עובד או לא עובד".

על שביתת בתי החולים הציבוריים אמר שר האוצר כי הכסף עבר למשרד הבריאות וזה באחריותו להעביר את הכסף לבתי החולים: "אנחנו התחייבנו להעביר 55 מיליון שקל כל חודש במשך חצי שנה, סך הכול 330 מיליון שקלים, ומאותו סכום הועבר 100 מיליון שקלים. אנחנו לא יודעים להעביר את הכסף ישירות לבתי החולים".

ליברמן התייחס גם למצב ענף התעופה בעקבות משבר הקורונה, ואמר כי הוא מצפה שאל על תגבש תוכנית התייעלות לדילול גם בכמות העובדים וגם בצי המטוסים: "נפגשנו עם כולם, נתנו הצעות, ואנחנו מצפים שהחברות לא רק יבקשו סיוע - אלא גם יציעו תוכנית התייעלות. ברור שבתנאי המשק החדשים אולי אין צורך שאל על תחזיק את אותו צי מטוסים או אותה כמות עובדים".

על רפורמת החקלאות אמר שר האוצר: "היינו קרובים לסגור הסכם עם החקלאים. מי שטירפד את זה זה כמה חברי כנסת מהקואליציה שאמרו להם 'למה שתסכימו לזה עכשיו'".