-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מחדל האכיפה: כמה רשויות באמת מפקחות על התו הירוק?

טבריה, נתיבות ופתח תקווה מפעילות את הפקחים שהוסמכו לאכיפת הקורונה, כל השאר - לא • 8,800 מאומתים חדשים אובחנו אתמול, נמשכת הירידה במקדם ההדבקה • מספר החולים במצב קשה - 680, שיעור הבדיקות החיוביות 6.57% • גדעון סער בריאיון לכאן רשת ב: מעריך שבתחילת שבוע הבא נבחן שוב את הנתונים לקראת החזרה ללימודים
משה שטיינמץ ועמיחי שטיין
26 באוגוסט 2021
12:01
עודכן ב 21:15

בעיצומו של מבצע אכיפת הקורונה, מתברר כי רק שלוש רשויות מקומיות אוכפות באמצעות פקחיהן את תקנות התו הירוק - טבריה, נתיבות ופתח תקווה. כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה בכאן חדשות. עוד עולה כי רק 29 רשויות אוכפות את חובת עטיית המסכות. שאר הרשויות בישראל אינן מפעילות את פקחיהן לאכיפת תקנות הקורונה, למרות שפקחי 161 מתוך 257 רשויות בישראל הוסמכו לכך.

עוד דווח בחדשות הערב כי במשרד הבריאות רוצים להדק את המגבלות על התקהלויות, אך מבהירים: "בלי מתווה פיצויים לא נעלה להצבעה". ליברמן והאוצר מבהירים: "לא רואים סיבה להגבלות נוספות". ולמעשה "ממתינים לבנט" שיצטרך להכריע בנושא. לגבי מערכת החינוך, בתחילת השבוע יתקיים דיון מקצועי כדי להכריע סופית את מתווה פתיחת שנת הלימודים, סיכוי גבוהה שיתקיים על פי המתווה הנוכחי. עם זאת, הגורמים אמרו כי הם "ממתינים לנתוני סוף השבוע".

הבוקר עדכן משרד הבריאות על 8,800 מאומתים חדשים בנגיף קורונה. מספר החולים במצב קשה עומד הבוקר על 680, אחרי שאתמול כבר הגיע ל-699. נמשכת הירידה במקדם ההדבקה, שעומד על 1.13. שיעור התוצאות החיוביות מתוך 140 אלף הבדיקות שנערכו אתמול - 6.57%. 

שר המשפטים וחבר קבינט הקורונה, גדעון סער, התראיין היום לירון דקל בכאן רשת ב, ואמר שבתחילת שבוע הבא תערך ישיבת הערכת מצב לגבי פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. "אנחנו רשאים ואפילו חייבים לשקול מחדש את הנתונים. זה יקרה להערכתי בתחילת שבוע הבא. נצטרך לשפוט מה יותר נכון. אני בדעה שהפעולה שצריכה להינקט ברגע זה היא צמצום ההתקהלויות", אמר סער. 

הריאיון המלא עם גדעון סער

ועדת החוקה בכנסת דנה בהארכת מצב החירום בעקבות מגיפת הקורונה ובהארכת תקנות התו הירוק והסגול - שהיו אמורות להסתיים היום, והוארכו. נציגת משרד הבריאות אילנה גנס אמרה בדיון: אם התחלואה תמשיך להיות משמעותית בימים הקרובים, תהיה הערכה מחודשת לגבי פתיחת שנת הלימודים.