נחל האסי
צילום: איתי רויטמן

בית המשפט קבע: המדינה תווסת את הכניסה לנחל האסי

שני הצדדים מרוצים? בית המשפט המחוזי בחיפה אימץ את מתווה המדינה, לפיו בשעות היום תותר כניסת מבקרים לנחל - תוך הסדרה של המדינה. בניר דוד בירכו על ההחלטה ("התקבלה עמדת הקיבוץ") וכך גם בש"ס ("היסטוריה בישראל")
חן ביאר
26 באוגוסט 2021
14:11

הקרב על האסי: בית המשפט המחוזי בחיפה אימץ היום (חמישי) את הסדר "החוף הירוק" שהציעה המדינה, שמעתה תהיה ממונה על פתיחתו של קטע הנחל במערב הקיבוץ לכלל הציבור בין השעות 09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

קיבוץ ניר דוד, שבשטחו זורם הנחל, והתנגד לפתיחתו לכלל הציבור, הגיב להחלטה: ״קיבוץ ניר דוד מברך על החלטת בית המשפט שדחה את עתירת תנועת ש"ס כלפיו והתקבלה והקיבוץ לפיה יש לאזן את זכות הגישה לאסי עם זכויותיו של הקיבוץ וכי ההסדרה צריכה להעשות על ידי המדינה. קיבוץ ניר דוד ימשיך לקיים את הוראות הדין. אנו קוראים לתנועת ש״ס ולכל הציבור לקבל את פסיקת בית-המשפט״.

ש"ס, באמצעות ח"כ משה ארבל שעתר לבית המשפט, אמנם התנגדה למתווה המוצע, אך סימנה את החלטת בית המשפט כניצחון. ״היום נרשמה היסטוריה במדינת ישראל. בית המשפט קבע במפורש שחסימת הגישה אל הנחל וגדותיו איננה חוקית. האלימות כנגד תושבי בית שאן ואזרחי ישראל באמצעות חברות שמירה תיפסק. ותנועת ש"ס הוכיחה היום פעם נוספת שצדק חלוקתי איננו רק סיסמה אלא דרך חיים של ממש", אמר ח"כ ארבל.