רוברט פ. קנדי סמוך למותו, סירחאן סירחאן הלילה
צילום: גטי אימג'ס

ועדת השחרורים בקליפורניה ממליצה לשחרר ממאסר את רוצחו של בובי קנדי

סירחאן סירחאן ריצה 53 שנים במאסר ו-15 בקשותיו הקודמות לחנינה נדחו. כעת ההכרעה בנושא עברה לידי מושל המדינה גאווין ניוסום. שניים מבניו של קנדי הביעו תמיכה במהלך
מערכת כאן חדשות
28 באוגוסט 2021
00:57

אחרי 53 שנים בכלא: ועדת שחרורים בקליפורניה המליצה הלילה (שבת) לשחרר ממאסר את סירחאן סירחאן, שהורשע ברצח הסנאטור האמריקני רוברט פ. קנדי בשנת 1968. את ההכרעה בנושא צפוי לקבל מושל קליפורניה גאווין ניוסום.

שניים מבניו של קנדי, רוברט פ. קנדי הבן ודאגלס קנדי, הביעו את תמיכתם במהלך. "אני המום מהיכולת לראות את מר סירחאן פנים אל פנים", אמר דאגלס קנדי לאחר הדיון. "אני חושב שהעברתי את חיי בפחד ממנו ומשמו בדרך זו או אחרת. אני אסיר תודה על ההזדמנות לראות בו בן אדם שראוי לחמלה".

כאמור, המלצת הוועדה המורכבת משני חברים אינה סופית והיא תועבר למושל קליפורניה. ניוסם יבחן את התיק המשפטי ויחליט אם הענקת החנינה לסירחאן אינה מסכנת את ביטחון הציבור. ההליך צפוי להימשך כמה חודשים. מדובר בהופעתו ה-16 במספר של סירחאן בפני ועדת השחרורים, כאשר ב-15 הפעמים הקודמות נדחתה בקשתו לחנינה.

ב-5 ביוני 1968 התנקש סירחאן בחייו של קנדי, שהיה בעיצומו של מסע הבחירות המקדימות לתפקיד מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. ההתנקשות אירעה במלון אמבסדור בלוס אנג'לס, זמן קצר לאחר שקנדי נשא דברים במקום במסיבת עיתונאים. סירחאן, בן למשפחה פלסטינית נוצרית שהיגרה לארצות הברית מירושלים, היה אז בן 24. קנדי שהיה התובע הכללי של ארצות הברית, נטמן לצד אחיו ג'ון פ. קנדי, נשיא ארצות הברית שנרצח חמש שנים לפניו.