יחידת ההטרדה הלילית של חמאס

צה"ל תקף ברצועת עזה בתגובה לבלוני התבערה והפרות הסדר בגבול

היעדים שהותקפו: פיר מנהרת טרור ליד ג'באליה ומתחם צבאי של חמאס • רה"מ בנט לפני המראתו ארצה: נפעל בעזה לפי האינטרס שלנו הכתובת בעזה הייתה ונשארה חמאס • מוקדם יותר יחידות ההטרדה הלילית בעזה חידשו את פעילותן בגבול הרצועה, 11 מפרי סדר נפצעו בעימותים • שתי שריפות פרצו בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה • מת מפצעיו נער פלסטיני בן 12 שנפצע בעימותים עם כוחות צה"ל בשבת האחרונה
כתבי כאן חדשות
28 באוגוסט 2021
10:13
עודכן ב 08:40

צה"ל תקף הלילה ברצועת עזה בתגובה לבלוני התבערה והפרות הסדר האלימות בגבול. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו פיר מנהרת טרור ליד ג'באליה ומתחם צבאי של חמאס, שמשמש לאימונים ולייצור אמצעי לחימה. מקורות בעזה דיווחו כי חיל האוויר תקף את מוצב סלאח א-דין שבמרכז הרצועה. לפי שעה, לא דווח על נפגעים. "צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור של חמאס", מסר דובר צה"ל. ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר הבוקר (ראשון) לפני המראתו ארצה: "נפעל בעזה לפי האינטרס שלנו, הכתובת בעזה הייתה ונשארה חמאס".

פעילות יחידות ההטרדה הלילית ברצועת עזה התחדשה הערב ליד גדר הגבול עם הרצועה. הפלסטינים שהפגינו בגבול השליכו מטענים לשטח פתוח בתחומי הרצועה, כדי להטריד את מנוחתם של תושבי העוטף והציתו שריפות בסמוך לגדר.

כוחות צה"ל ירו רימוני עשן וגז מדמיע והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. בנוסף, החיילים כרזו לפלסטינים שלא להתקרב לגדר. עד כה דווח בתקשורת הפלסטינית על 11 פצועים בהפגנה מאש צה"ל. 


שתי שריפות פרצו היום בעוטף עזה כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה מהרצועה. שירות הכבאות וההצלה דיווח כי שתי שריפות קוצים פרצו בתחום מועצה אזורית אשכול ואישר כי מקורן בבלוני התבערה. 

בתוך כך, מת מפצעיו נער פלסטיני בן 12 שנפצע בעימותים עם כוחות צה"ל בשבת האחרונה בגדר הגבול עם עזה. מקורות פלסטיניים דיווחו הלילה כי מדובר בעמר חסן אבו א-ניל, תושב שכונת א-תואפח במזרח העיר עזה. השבוע הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס כי אחד מפעיליה מת מפצעיו אחרי שנפצע בעימותים בשבת עם כוחות צה"ל.

ברקע ההסלמה הנוכחית ברצועת עזה, עם הפרות סדר המוניות על הגדר, הפרחת בלוני תבערה ואפילו ירי של רקטה לשדרות, הרמטכ"ל אביב כוכבי דיבר על היערכות למבצע נוסף בעזה - ייתכן שכבר בטווח הזמן המיידי. "לאחר סיום מבצע שומר החומות, צה"ל נערך במאמץ מרוכז לאפשרות של מבצע נוסף בעזה. אנחנו לא מקבלים, ולא נקבל הפרת ריבונות, לא משנה מי עומד מאחוריה, וחמאס הוא האחראי לכל מה שיקרה ברצועה", אמר השבוע הרמטכ"ל. 

הבטחת הדרג הצבאי והמדיני לאחר המבצע בעזה ש"מה שהיה, הוא לא מה שיהיה" באה לידי ביטוי בתקיפה של חיל האוויר אחרי כל אירועי הפרחת בלוני התבערה. אולם לאחר ירי הרקטה לשדרות בשבוע שעבר, ישראל בחרה להבליג - דבר שעורר זעם בקרב תושבי עוטף עזה.

בהכנת הכתבה השתתפו רועי קייס, איתי בלומנטל, אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ