סכסוך דמים על שליטה בעיר: כתב אישום יוגש נגד אחות ואח בגין רצח בכיר בתנועה האסלאמית ביפו

הצהרת תובע הוגשה נגד השניים בגין רצח השיח' אבו ניג'אם ופציעת אדם נוסף • לפי החקירה: מפתח הבית יצא רעול פנים וירה לעברם מספר כדורים
איתי שיקמן
29 באוגוסט 2021
11:58

אחות ואח מיפו, סבריה בוואב ואורהאן טורק, יואשמו ברצח בכיר בתנועה האיסלאמית השיח' מוחמד אבו ניג'ם ביפו בינואר השנה. הצהרת תובע הוגשה היום (ראשון) נגד השניים וכתב אישום צפוי להיות מוגש בימים הקרובים. באירוע נפצע קשה גם עומאר כורדי. הרצח התרחש כחלק מסכסוך דמים בין משפחות על שליטה בסחר בסמים בעיר. 

בשנתיים האחרונות אירעו חמישה מקרי רצח במסגרת הסכסוך הזה. שני האחים תכננו יחד עם אחרים את הרצח לאחר שהיו עדים לפגיעה במשפחה שלהם. הנרצח התגורר מול דלתו של סבריה. לפי החקירה, מפתח הבית יצא רעול פנים וירה לעברם מספר כדורים. לילה לפני הרצח נזרקו בקבוקי תבערה ורימון לביתה של סבריה ואנשים אחרים. בידי המשטרה ראיות רבות שמפלילות את השניים.

בחודש שעבר נעצרו חמישה חשודים במעורבות ברצח. בחודש ינואר נרצח השייח, רואה חשבון ובכיר בתנועה האיסלאמית. הוא נורה מספר יריות כשעמד מחוץ לפתח ביתו ביפו. מאות בני אדם השתתפו בהלוויתו. מסרטונים שהופצו ממסע ההלוויה נראה כי היא נערכה בניגוד מוחלט לכללי הסגר והריחוק החברתי. בהלוויה נכח חברו של הנרצח, ראש הרשימה של בל"ד לבחירות לכנסת ח"כ סאמי אבו שחאדה.

תגיות:
רצח
,
יפו