קנייה ווסט
צילום: אי-פי

האלבום שעולם המוזיקה חיכה לו יותר משנה

הסתגרות באצטדיון, שחזור של בית ילדותו ודחיות חוזרות ונשנות: כך הכריז קנייה ווסט, הראפר המפורסם והשנוי במחלוקת, על חזרתו לקדמת הבמה
מערכת כאן חדשות
29 באוגוסט 2021
18:25

המוזיקאי, איש העסקים, ויש שיאמרו המועמד לנשיאות לשעבר קנייה ווסט, הוציא היום (ראשון) את אלבומו העשירי, שהיה אמור לצאת לפני יותר משנה, אך נדחה שוב ושוב על ידי הראפר המוערך, שמעולם לא היה חף מתקריות שנויות במחלוקת. האלבום החדש, "דונדה", שנקרא על שם אמו של ווסט, כולל 27 שירים ומתפרס על פני כמעט שעתיים שלמות. 

השנה האחרונה הייתה סוערת עבור הראפר בן ה-44, שהספיק בקריירה בת שני העשורים שלו לזכות ב-22 פרסי גראמי. בשנת 2020, הספיק ווסט גם לסיים את נישואיו המתוקשרים עם קים קרדשיאן, וגם לרוץ לנשיאות בתור מועמד עצמאי, עד שנדחקה לשוליים העובדה שהודיע על השקת אלבום חדש ב-24 ביולי אשתקד. התאריך הגיע, ושום אלבום לא נראה באופק במשך שנה. 

View this post on Instagram

A post shared by LONG LIVE G (@dababy)

עד שהגיע חודש יולי האחרון, בו הודיע ווסט כי יערוך מסיבת השקה חגיגית לאלבום שלו באצטדיון מרצדס בנז באטלנטה. האירוע התקיים ב-22 ביולי, וביום שלאחריו היה אמור לצאת האלבום המיוחל, אלא שהשקתו שוב נדחתה. על פי דיווחים, ווסט החליט שלא לשחרר את האלבום, ונשאר באחד מחדרי ההלבשה באצטדיון עצמו כדי להמשיך להקליט אותו. אוהדים באירוע ספורט שהתקיים בו בימים שלאחר מכן אפילו תיעדו אותו מסתובב ביניהם. 

אירועי הביזאר לא נגמרו שם, לאחר מכן נדחה האלבום ל-6 באוגוסט, אך שוב הוא לא יצא לתרעומת המעריצים. גולשים רבים התבדחו ברשת שהאלבום מעולם לא ייצא. אלא שאז ווסט הודיע על עוד אירוע השקה דומה באטלנטה, ולאחריו עוד אחד בשיקגו, עיר הולדתו, שהתקיים לפני יומיים והועבר בשידור חי. באותו אירוע הוקם באמצע האצטדיון בשיקגו העתק מדויק של בית ילדותו של ווסט, לצדו הופיע הראפר. גם גרושתו הטרייה קים קרדשיאן השתתפה באירוע, ואף שחזרה יחד עם ווסט את החתונה של השניים.

אחרי שרבים חשבו שמעולם כבר לא ייצא, "דונדה" הופיע היום במפתיע ברשתות הסטרימינג השונות, כמובן ללא הכרזה הגונה ברשתות או בתקשורת. המספרים מוכיחים שהציפייה הייתה מרובה - תוך שעה וחצי מהרגע שבו שוחרר, כבר כבש "דונדה" את פסגת המצעד של אפל מיוזיק. ווסט, שידוע כאחד שמפתיע את מעריציו כל פעם מחדש ושלא שש לשחרר את אלבומיו בתאריך הנקוב, הצליח שוב לשבור את השיא של עצמו.