צילום: דוברות המשטרה

סגלוביץ': "זה מצב חירום וצריך לנקוט באמצעי חירום - לא רק שב"כ"

סגן השר לביטחון הפנים לכאן רשת ב, על האלימות בחברה הערבית: "יש לרתום את כל היכולות. צריך לפעול אחרת ממה שפעלנו עד היום" • תיעוד מרהט: רעולי פנים עוצרים באמצע הכביש ויורים עשרות קליעים לעבר בית
הבוקר הזה
30 באוגוסט 2021
08:30
עודכן ב 11:28

סגן השר לביטחון הפנים יואב סגלוביץ' קרא היום (שני) לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי לטפל באלימות ובפשיעה בחברה הערבית. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר סגלוביץ' כי "אנחנו נמצאים במצב חירום ויש לנקוט באמצעי חירום, לא רק באמצעות שב"כ".

האזינו לריאיון עם יואב סגלוביץ'

"התפקיד של ממשלה הוא לספק ביטחון לתושבים שלה. כל הכוחות והאמצעים של המדינה צריכים להירתם למאבק בפשיעה", הסביר סגלוביץ'. "יש להפעיל את כל האמצעים המדינתיים. נכון ששב"כ לא עושה כל דבר שקשור לתחום הפשיעה. אבל לא רק הוא, צריך למשל גם את רשות המיסים, שיש לה תפקיד משמעותי במאבק בפשיעה. צריך לפעול אחרת ממה שפעלנו עד היום, לא יכול להיות שבאזורים מסוימים ביטחון האזרחים יהיה הפקר". 

בתוך כך, הלילה עצרה המשטרה שלושה תושבי רהט בחשד שירו אמש על בית בעיר כחלק מסכסוך משפחות. בתיעוד מהאירוע נראים רעולי פנים עוצרים באמצע הכביש, שולפים רובי M16 ויורים עשרות קליעים לעבר הבית.

מפכ"ל המשטרה  יעקב שבתאי הביע דאגה ממקרי הרצח המרובים בחברה הערבית בתקופה האחרונה. אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שבתאי אמר בשיחות סגורות: "המצב בחברה הערבית קשה ומחייב טיפול מהיר וייסודי". 

בישיבה מיוחדת שהתקיימה אתמול במטה מחוז מרכז בעקבות המצב חילק המפכ"ל מספר הנחיות עיקריות למיגור מקרי האלימות הקשים. הראשונה - עיבוי הכוחות במחוז מרכז וצפון בלוחמי משמר הגבול, פריסה בשטח של היחידה הטקטית של מג"ב שתגברה בלוד בזמן מבצע "שומר החומות", כמו גם תגבור כוחות ימ"מ.  

ההנחייה השנייה הייתה להגדיל את מצבת החוקרים בתיקי הרצח, כשבמשטרה טוענים כי ריבוי התיקים הפתוחים מקשה על פענוח מקרי הרצח ולא מאפשר חקירות עומק. הנחיה נוספת של המפכ"ל היא להגביר את המבצעים והפעילויות היזומות לתפיסת אמצעי לחימה בימים הקרובים.